Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dotaz: ŠKODA FABIA RS

neregistrovaný "danopanci"
8. 8. 2005 23:59
ŠKODA FABIA RS
AHOJ MOTORISTI. Chcem si kúpiť novú FABIU RS, ale to auto som si nikdy nevyskúšal. Nemá nekto z Vás nejaké skúsenosti s jazdou na tejto stíhačke? Spočiatku som uvažoval o kúpe 1,9 TDI 101k , ale pomer cena a výbava hraje pre RS. Vozidlo chcem používať v bežnej premávke a chcem si ho nechať možno aj 10 rokov. Nechcem tu rozpútať nejakú hádku (benzín - diesel) ale chcem spoznať klady a zápory vozidla na ktoré sa zadĺžim.
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "andree_cz"
9. 8. 2005 10:24
Re: ŠKODA FABIA RS
Nevim jak je to s cenou u Vas na Slovensku, ale tady v Cesku si myslim, ze clovek dostane za VELMI slusnou cenu dobre auto a to z hlediska jak jizdnich vlastnosti tak uzitnosti. Rozhodne si myslim, ze koupi nijak extra neprohloupis.
9. 8. 2005 10:34
Re: ŠKODA FABIA RS
kamarat sa v tom viezol a hovoril ze je to raketa.

proste male auto s prebytkom vykonu a navyse s tym typickym TDI priebehom kde ta dokaze sice iba na chvilku ale o to viacej vtlacit do sedaciek => pocitovo velmi rychle auto.

200 to ide v pohode a znizeny podvozok na 16tkach tiez nieje zly. ale zrejme to bude na nasich cestach drncat.

to su vsetko poznatky z jeho slov, sam v tom nesiel.

bal by som sa jedine kradeze.
neregistrovaný "riso.s"
9. 8. 2005 11:37
Bez nadpisu
zdravim, jednu taku doma mam. auticko je to rychle a spolahlive, teda mimo klasickych chorob VW - hrkoce, no musim povedat, ze menej ako obycajne fabie. motor je dostatocny (este lepsi s chip-tuningom 122kW).

Jedno, co vrele odporucam je vymena pruzin - originalne (dobre) jazdne vlastnosti su fakt o hodny kus lepsie - auto je omnoho ustalenejsie (hlavne pri rychlych prejazdoch zakrut, co sa s nim dost casto robi!) - kym som nevyskusal neveril som, a nie je to drahe (cca 220 euro).

vrele odporucam, da sa s tym jazdit pod 5l/100km ked sa chce a ked sa chce tak sa da aj za 9l/100km no to je ina zabava ;) pravda, kufor je 260l!
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Peté11"
10. 8. 2005 21:10
Bez nadpisu
Na šestej převodovej stupeň to prej při 2500ot/min. točí 160km/h, tak to je fakt hodně rychlá a ekonomická raketa >:D
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "glock1"
10. 8. 2005 21:50
Bez nadpisu
Zpravidla po 30 tis.km se odporoučí přední náprava,je to těžký na předek.Kamoš dělá v servisu,takže to není "jedna paní povídala".Naše silnice jsou v otřesným stavu.
Rozbalit vlákno
4
neregistrovaný "andree_cz"
10. 8. 2005 23:31
Re: Re:
glock: Miluju terminy jako: "odporoucela se predni naprava". Muzes to nejak specifikovat?
neregistrovaný "IK"
19. 8. 2005 10:07
Re: Re:
Faktem je ze u vsech fabii na predni naprave odchazeji loziska, stabilizator a jeste jsem menil spojovaci tycky ke stablu. Ale to neni nic nenormalniho. Termin odchazi naprava je zavadejici >:-[]
neregistrovaný "Ultiman"
29. 8. 2005 19:38
Re: Re:
Komentare a zkusenosti sou sice dulezity ale o ni min neni dulezity si ju vyzkouset na vlastni kuzi takze se objednej na testovaci jizdu a poznas jestli ti sedi ja bych ju bral hned:)
neregistrovaný "danopanci"
30. 8. 2005 00:14
Re: Re:
Chalani, tak som si ju vyskúšal u predajcu IMPA Liptovský Mikuláš. Skúšobná jazda trvala 1 hodinku a poviem Vám že je to HOROR auto >:-[] . Nemam na to správne slová - je to absolutná bomba a už ma vôbec neťahajú ostatné značky. Tak po podpísaní potrebných formalít som zasadol do vozidla ( úplne sám - bez predajcu) a pohodovou jazdou cez mesto som sa zoznamoval s FRS. Cítil som sa ako kráľ ciest a na niekoľko minút som ním aj skutočne bol ;-) . Môj dojem z jazdy:ˇčakal som nejakú tvrdú hrkálku, ale skutočnosť bola iná :-( . Jazda cez nerovnosti bola príjemná a vozidlo bolo pokojné - super podvozok. Pri výjazde na Demänovskú dolinu som si zašportoval a predbiehanie sa stalo hračkou (zrazu). Pri extrémnom zaobchádzaní je FRS troška nervózna - hlavne zadná časť (podľa môjho názoru), možno by to chcelo športové pružiny - ale to už je fakt extrém o ktorom ani neuvažujem). Ako som už spomínal tak vozidlo kupujem na dlhšiu dobu, tak som si vyskúšal aj normálne jazdné vlastnosti a auto ma skutočne milo prekvapilo vyladením a spracovaním detailov. Výkon motora - NO COMENT, zvuk motora - KADLE-KADLE originál VW >:D , prevodovka - paráda 6. je fat potrebná a celkove prevodové stupne primerane odstupňované a zladené z výkonom motora, podvozok - primerane športový, brzdy - dá sa nane určite spoľahnúť, interiér - bol som prekvapený a začali sa mi už aj tie bielo - čierne športové sedačky páčiť. Maximálna rýchlosť - neskúšal som, lebo zošliapnuť pedál na takej stíhačke vie každý blbec :?: . Ale asi pohodlie pri max. bude v Passate väčšie ale je to už iná trieda a za iné peniaze. Farba - to je môj problém pre ktorý neviem spávať. Skúšobná Fabka bola žltá a tá farba ma očarila (je teplá a zároveň dravá). Je to asi farba ktorú si objednám. Pre FRS som sa rozhodol po preštudovaní množstva materiálov a rozhodnutie padlo na VW group. Vlastním Golf III a nedopustím naň, ale ... . Skúšobná jazda ma poriadne prekvapila a teraz musím len šetriť a šetriť. Ja si počkám
neregistrovaný "wrc"
11. 8. 2005 05:35
Bez nadpisu
Zdravim, FRS mam uz dva roky,najeto 60tis km.Ted tam mam cca 4.mesic chip 120kw/400nm pri 2400/min Byl jsem s autem spokojenej pred tim,ale ted je to jeste lepsi >:D Pridal jsem jeste sportovnejsi tlumice,nedaval jsem pruziny.Tlumice jsou od HP sporting,jsou delany primo pro FRS a pracujou skvele i s tovarnima"perama" Pridal jsem i sportovnejsi brzdy...

Jezdim denne do prace,je to cca 80km tam a zpet a zatim jsem spokojenej,auto bez problemu.Prumerna dlouhodoba spotreba je 6,4l/100km

Jak uz tady nekdo psal umi jet i "pod pet"stejne jako za devet,ale to uz je extrem (aspon u me)

Za vcelku slusne penize myslim dobra volba... Co je ale horsi,jsou NAŠE "CESTY" TO JE HOROR na to se priprav :!:

Takze preju spoustu stastnych kilometru,at uz se rozhodnes pro cokoliv :D
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "camillo_cz"
18. 8. 2005 20:09
Bez nadpisu
Já ji chci taky >:-[] ale nemám na ni 8-s tak já jdu dělat :D
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "kirimur"
7. 9. 2005 21:59
Fabia RS
neslyšel někdo něco o tom, že by se měla v příštím roce oběvit Fabia RS Combi?
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "danopanci"
7. 9. 2005 22:22
Re: Fabia RS
Tak to by bolo najozaj ideálne riešenie, ale môj názor je, že Škodovka asi do toho nepôjde (Fabia Sport - combi). Pri cene vyššej o 20 000 korún by Fabka bola asi viac konkurencie-schopná. :roll:

Nejnovější příspěvky v diskuzích

Název diskuse
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
mfilip
15. 12. 2004 09:42
1364
Eve Cage
8. 2. 2024 11:11
503
petko Baco
25. 12. 2023 11:44
1356
anonymous
30. 1. 2021 00:01
4
anonymous
5. 8. 2021 17:44
77
Andy_Kaufman
28. 5. 2006 20:57
2797
VilemSin
24. 9. 2021 09:59
1219
PetrS12
11. 8. 2021 11:10
1207
PetrS12
26. 7. 2021 13:40
19
KarelPetrasek
27. 5. 2021 18:10
1077
alitero
15. 3. 2021 13:12
5
PaKe
2. 2. 2021 08:46
4
Midlosek
31. 1. 2021 11:20
57