Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Fiat a PSA: Dohoda o rozvodu podepsána

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 29. 7. 2012
21
Italský koncern opustí společný podnik s PSA do konce letošního roku.

Fiat podle serveru Automotive News Europe podepsal ve čtvrtek 26. července 2012 dohodu s francouzským koncerem PSA o svém odchodu ze společného výrobního závodu Sevel Nord v severní Francii. Nezávisle na tom získalo PSA souhlas od odborů o zmrazení mezd a jiných výhod v tomto podniku.

Jak bylo oznámeno již dříve, bude mít do konce letošního roku francouzský koncern plnou kontrolu nad výrobním podnikem Sevel Nord. Podíl Fiatu v tomto závodě má být na PSA převeden do 31. prosince letošního roku za symbolickou cenu.

Výroba současných modelů lehkých užitkových vozidel značek Citroën a Peugeot má v Sevel Nord pokračovat minimálně do konce roku 2016, kdy vstoupí v platnost nové emisní normy. PSA pro tuto továrnu v severní Francii údajně požádalo francouzskou vládu o daňové úlevy nebo jinou formu pomoci.

Díky evropské krizi koncernu PSA výrazně klesly prodeje. 12. července oznámil, že v roce 2014 uzavře továrnu Aulnay a sníží výrobu v továrně v Rennes. Celkem má o své místo přijít 8.000 lidí. PSA si tím vysloužilo kritiku nové socialistické vlády a odborů.

Příští rok má Sevel Nord začít vyrábět pro Toyotu dodávky odvozené od současného Peugeotu Expert a Citroënu Jumpy. Výroba by měla zaměstnávat 2.700 pracovníků a spolupráce s Toyotou by měla trvat až do roku 2020.

Loni Sevel Nord vyrobila 94.000 dodávek, z toho 20.000 pro Fiat, zbylé pro Peugeot a Citroen. Podle La Tribune by dohoda s Toyotou měla zajistit výrobu 5-10.000 dodávek ročně.

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Za deset let
| 29. 7. 2012
posihne ich osud ako tdi pd :-! :-!
Jak jinak?
| 29. 7. 2012
ako je to s naftovou 1.6 v scude? Tiez hdi?
Avatar - Ada je zase tady
Za deset let
| 29. 7. 2012
nebude existovat ani Fiat, ani Peugeot. :-!
italské dodávky....
| 29. 7. 2012
tak určitě není nové Doblo na 100% náhrada i za Scudo, nicméně část jeho zákazníků pokryt může a holt se asi Fiatu vyplatí na ten zbytek rezignovat.... (jestli to bude 10.000 aut ročně a nerentovalo by se to, není se co divit). Jinak nevím, v čem se Fiat ukazuje jako "nedůvěryhodný"....? Prostě do toho šel s nějakým záměrem a teď už to padlo tak slušně odešel.... Rozhodně znám "koalice", které fungovali mnohem hůř....
Americania hovoria ...
| 29. 7. 2012
... "Urob co musis". Volne prelozene: "Rob si co chces a mna do toho neztahuj!". Takze cas ukaze, kto z koho. Myslim PSA ci Fiat?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku