Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford Puma ST vykreslen jako další sportovní crossover. Jak se vám líbí?

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 1. 7. 2019 • 04:24
46
10
Zobrazit náhledy (46)
Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma Ford Puma

Nový Ford Puma se na automobilovém trhu ještě ani neohřál, přitom už se spekuluje o jeho ostřejší verzi ST. A podle všeho nejde jen o výmysl šikovných grafiků.

Teprve před pár dny se světu oficiálně představil nový městský crossover Ford Puma. S někdejším malým sporťákem modrého oválu má však společný pouze název. Horká novinka je postavena na základech Fiesty a v Evropě má naskočit na vlnu nejhbitěji se rozrůstajícího segmentu malých SUV.

Netrvalo to dlouho a ze sériového auta vytvořil nezávislý grafik X-Tomi vizi výkonnější a sportovnější verze. Vyznačuje se speciálním designem kol, nižší světlou výškou a sportovnější přídí, na které pochopitelně nechybí odznáček ST.

Sportovní crossover by mohl dostat pohon Fiesty ST, tedy tříválcovou patnáctistovku vyladěnou na výkon 147 kW (200 k) a 390 newtonmetrů točivého momentu. Malý hatchback s tímto motorem potřebuje pro zrychlení z klidu na stovku 6,5 sekundy. V případě crossoveru by to bylo o něco více, i tak by ale mohl disponovat slušnou akcelerací. Dobrou zprávou pro vyznavače tří pedálů je i fakt, že Fiesta ST se nabízí výhradně s manuální převodovkou.

Modrý ovál zatím oficiálně nepotvrdil, že by Puma ST měla vstoupit do sériové produkce, ale vyloučené to rozhodně není. V průběhu května totiž sítěmi kolovalo několik špionážních snímků zachycujících sportovní prototyp Pumy, jenž se proháněl po závodním okruhu. A příprava sportovní verze modelu by pro Ford nebyla nikterak náročná, jelikož techniku může směle naservírovat menší sourozenec.

Související články

Témata
2. 7. 2019 07:34
PORNO, SEX a TENIS!
Kdykoliv se podívám na příspěvky na ACZ za poslední měsíc, tak si připadám, jako bych vlezl do potravin a na místě, kde se prodává pečivo jsou vystavené robertky, důtky a latexové oblečky.
Nejenže klesá úroveň diskuzí, počet příspěvků se limitně blíží i pod zajímavými články desetině původních počtů, ale redakce snad ještě musí brát bakšiš od spamerů inzerujících tu sázky, jindy zase sex.

Hodně smutné a autoforum.cz připomínající. Z klenotu ACZ, tedy diskuzí, kdysi steaku z mladého argentinského býčka mezi auto weby v ČR, se stala nechutná kejda typu ÚHO.

Míní se tím redakce zabývat, nebo to nechá dohnít a diskutéři se přesunou třeba na autorevue, kde naopak diskuze vzkvétají?
Avatar - CHerokee
1. 7. 2019 21:02
Re: Ryba s 2-3 hrnkem
Místo kupátka cross over. Škoda. Design bych přežil, 3 válec ne.
1. 7. 2019 20:34
Ryba s 2-3 hrnkem
Vážně nevím, kam na tenhle “humus” Ford chodí, design (pokud se tomu tak dá vůbec říkat) je horší a horší. Dále bych chtěl vědět, jak se ten 2-3 hrnek v ST prodává - Ford se tím moc nechlubí. Za mě je vše špatně - sprzněné jméno, crossover, šílený motor :no:
Avatar - pradeda777
1. 7. 2019 17:33
Re: Prosíííím už žádné rendery
...to nejsou rendery....to jsou wet dreams.... :D
Články odjinud