Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Globální trh s auty může klesnout nejvíce od roku 2008. Co je důvodem?

ČTK ČTK 13. 6. 2019
20
11
Zobrazit náhledy (20)
Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen

Globální automobilový průmysl stojí před krizí. Přísnější emisní normy a s tím související zdražení aut kvůli složité technice však důvodem prý není.

Celosvětový odbyt nových automobilů by se mohl v letošním roce snížit o více než pět procent na 79,5 milionu. To by představovalo nejprudší pokles od globální finanční krize z roku 2008. Vyplývá to z nejnovější analýzy centra pro automobilový výzkum na univerzitě Duisburg-Essen.

Podle šéfa centra Ferdinanda Dudenhöffera nyní globální automobilový průmysl stojí před hlubokou krizí. Hlavní příčinu této krize vidí Dudenhöffer v obchodní politice amerického prezidenta Donalda Trumpa, která zahrnuje mimo jiné celní válku s Čínou.

Analýza předpokládá, že odbyt aut v Číně v letošním roce klesne zhruba o deset procent. V západní Evropě pak počítá s tříprocentním poklesem, uvedla agentura DPA.

Čína v roce 2009 díky silnému růstu vystřídala na postu největšího automobilového trhu světa Spojené státy. Loni však automobilový trh v Číně v důsledku zpomalování hospodářské expanze zaznamenal první pokles od 90. let.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Barrichello
Jo Čína bude problém hlavně
| 14. 6. 2019
pro VW, ten je na Číně hodně závislej a bohužel taky pro GM....Každopádně to bude hodně zajímavý
Avatar - Hammunasakra
Re: Re: Re: Prý není.........
| 14. 6. 2019
V Číně bude eště veselo = jak ekologicky http://www.autoforum.cz/…neminou-ani-nas/ jak je k tomu ta EU donutila? :-O :D Tak ekonomicky = to bude možná dokonce HODNĚ velká sranda :-)
Avatar - Hammunasakra
Re: Tak to mě pobavilo :-)
| 14. 6. 2019
"2018 marked a somewhat challenging year for the global car market, as sales fell for the first time since 2009" https://www.jato.com/…t-cars-and-mpvs/

Propad byl už loni = letos se očekává další a VĚTŠÍ = ČTK to má správně tys napsal blbost
Avatar - Hammunasakra
Re: Re: Prý není.........
| 14. 6. 2019
:yes: :-!
Avatar - CICERO
Re: Re: Prý není.........
| 13. 6. 2019
Klídek... jo ? čína vypouští 2x víc CO2 než USA a ještě freony, USA odstoupili od klimatické dohody... Chudinka EU neví co dřív, asi se zeptáme maminky Gréty neboť máme názor, jako pán senátor, ex šéfik A.V. jednoduše: Nevíme!... ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku