Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Harley-Davidson Electra Glide Standard se vrací na scénu v novém provedení

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 15. 3. 2019
11
1
Zobrazit náhledy (11)
Harley-Davidson Electra Glide Standard Harley-Davidson Electra Glide Standard Harley-Davidson Electra Glide Standard Harley-Davidson Electra Glide Standard Harley-Davidson Electra Glide Standard Harley-Davidson Electra Glide Standard
Harley-Davidson má v současnosti velmi pestrou paletu modelů, která působí dojmem, že v rámci obsazených kategorií nemá mezeru, ale přeci jen se našla a nyní ji zaplňuje nový model se známým jménem.

Harley-Davidson nabízí v modelovém roce 2019 v rámci své řady Touring celkem jedenáct modelů. Nabídka je to skutečně pestrá a vedle komfortem oplývajících korábů na dvou kolech v ní lze narazit i na stroje pro cestovatele puristy. Právě mezi ně míří letošní novinka, která oživuje tradiční jméno Electra Glide Standard.

Nový člen řady Touring nabízí přesně ten styl, který je od motocyklu s jeho jménem očekáván. Jezdce před nepohodou chrání pouze kapotáž Batwing, jejímž předchozím provedením se nejen v našich končinách přezdívalo sloní uši. Bližší pohled následně odhalí, že model Electra Glide Standard, je nabízen jako jednomístný stroj.

Minimalistické pojetí v rámci standardů cestovních motocyklů značky Harley-Davidson stojí za skutečností, že před jezdcem je pouze čtveřice kruhových přístrojů a není zde žádný multimediální systém nebo možnost propojení motocyklu s chytrým telefonem. Komfort zde zvyšuje pouze tempomat a bezklíčové zapalování.

Harley-Davidson Electra Glide Standard je osazen motorem Milwaukee-Eight 107, což je dvouválec o objemu 1745 cm3, disponující točivým momentem 150 N.m při 3250 min-1. Tato hodnota míří k zadnímu kolu prostřednictvím šestistupňové převodovky.

S ohledem na minimalistické pojetí se může motocykl s rozvorem kol 1625 mm, celkovou délkou 2400 mm a sedlem ve výšce 680 mm pochlubit provozní hmotností 372 kg. To z něj činí v rámci rodiny modelů Touring jednoho z jejích nejlehčích členů a zároveň se bezpochyby pozitivně projeví i na dynamických schopnostech.

Harley-Davidson nabízí model Electra Glide Standard v lesklém černém laku a samozřejmostí jsou široké možnosti individualizace, i když v tomto případě bude nejspíš platit, že méně je někdy více. Na českém trhu je novinka nabízena za cenu od 20.500 eur bez DPH (zhruba 530.000 Kč).

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Už zase míří
kalousek
| 15. 3. 2019
"...dvouválec o objemu 1745 cm3, disponující točivým momentem 150 N.m při 3250 min-1. Tato hodnota míří k zadnímu kolu prostřednictvím šestistupňové převodovky...."

Jsem zvědavý kdy pan Pavlůsek konečně pochopí že hodnota krouťáku nikam nemíří ale zůstává jen a jen na klikové hřídeli.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku