Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Havlíček přebírá ministerstvo dopravy. Nadále povede i ministerstvo průmyslu a obchodu

ČTK ČTK 24. 1. 2020 • 06:02
8

Karel Havlíček povede resorty dopravy a průmyslu současně, podle Babiše až do konce volebního období. Zároveň je v současné vládě i vicepremiér.

Vicepremiér a současný ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) se ujal funkce ministra dopravy, v pátek ráno krátce před osmou hodinou ho do funkce uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Havlíček nahradil Vladimíra Kremlíka (za ANO), kterého Babiš v pondělí odvolal kvůli zakázce k elektronickým dálničním známkám. Havlíček povede resorty dopravy a průmyslu současně, podle Babiše až do konce volebního období.

IT systém, který by zahrnoval mimo jiné e-shop či mobilní aplikaci, měla za 401 milionů korun zajistit společnost Asseco Central Europe. Zakázka se však stala terčem kritiky z řad IT odborníků, opozice i premiéra. Vadilo jim zejména to, že Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI), který má přípravu systému na starosti, vybíral dodavatele v utajovaném režimu, a ne v otevřené soutěži. Zakázka navíc podle nich byla předražená. Havlíček ve čtvrtek oznámil, že zakázka bude zrušena.

Havlíček bude v pořadí devatenáctým ministrem dopravy samostatné České republiky. Odvolaný Kremlík byl ve funkci od konce loňského dubna, kdy nahradil odstoupivšího Dana Ťoka (za ANO).

Doporučujeme

Témata
24. 1. 2020 20:17
Re: Nevidím problém....
.... zvlast jako kdyz bonus k vyhazovu premier rozdava trestni oznameni....
24. 1. 2020 19:02
Re: Nevidím problém....
Mr. Murphy Jestli to byl vtip tak dobrý.
24. 1. 2020 19:01
Hmmm
Když vládla ods a čssd, říkal jsem si že horší to snad už být nemůže. Ó jak jsem se mýlil. Tohle je těžko uvěřitelná partička klaunů.
Avatar - Hammunasakra
24. 1. 2020 16:16
Re: Problém byl v tom...
:yes: :D
Avatar - Dinar
24. 1. 2020 15:07
Re: Nevidím problém....
Skuteční odborníci si s Burešem nechtěli zadat nikdy, plejáda obskurních figur prošlých vládami za posledních sedm let je toho nejlepším důkazem, problém je, že už docházejí i ti, po moci lační, nýmandi, kteří by za ministerský post byli ochotni vlézt do vůdcova análu i s botami, ani takové typy už nejsou svolné ke klasickému ministerskému angažmá, tedy, nechat se někam s velkými famfárami (tentokrát už jako fakt odborník) postavit, dělat chvíli křoví a pak být při nějakém prů-s-eru za rozhořčeného hubování pána premiéra posláni do pr-de-le. 😉