Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Huawei chce využít svou 5G technologii pro autonomní řízení

Ondřej Mára Ondřej Mára 25. 10. 2019 • 10:11
15
Zobrazit náhledy (15)
Mercedes-Benz spouští první plně autonomní parkovací systém Mercedes-Benz spouští první plně autonomní parkovací systém Mercedes-Benz spouští první plně autonomní parkovací systém Autonomní Hyundai Sonata Autonomní Hyundai Sonata Autonomní Hyundai Sonata Autonomní Hyundai Sonata Autonomní Hyundai Sonata Autonomní Hyundai Sonata Autonomní Hyundai Sonata

Čínský technologický gigant Huawei chce využít své moderní technologie 5G pro vývoj radarových systémů určených pro autonomní vozy.

Společnost Huawei je skutečným gigantem mezi technologickými firmami, který se snaží prosadit v různých odvětvích. A jedním z nich by se brzy měl stát i automobilový průmysl, respektive jeho odvětví spojené s technologiemi plně autonomního řízení, naznačuje agentura Reuters.

Xu Zhijun, který v současnosti stojí v čele Huawei, totiž během konference v Pekingu prozradil, že se společnost chystá sehrát významnou roli v automobilovém průmyslu. S využitím sofistikované technologie 5G chce totiž představit „ekosystém“ různých senzorů, které by měly najít uplatnění u automobilů vybavených technologií autonomního řízení.

Právě technologie 5G by pak měla být klíčovou při vývoji radarů a LIDAR systémů s milimetrovými vlnami. Tyto systémy by pak měly snímat okolí autonomního vozu a pomoci mu tak s lepší orientací na silnici i v provozu. Nikdo ze společnosti však bohužel nezmínil, kdy by se měly nové technologie dostat na trh.

Huawei se navíc chystá naskočit do již rozjetého vlaku, ve kterém bude muset změřit síly s řadou zkušených konkurentů. Mnoho z nich už se přitom vývojem podobných systémů zabývá řadu let a jejich investice do výzkumu a vývoje se pohybují v řádech milionů dolarů. Aby se tak Huawei skutečně dokázalo prosadit, bude muset jednat poměrně rychle.

Čas ale není jediným problémem, kterému bude muset Huawei čelit. V minulých měsících jsme si nemohli nevšimnout obchodní války mezi Čínou a USA, která se poměrně výrazně dotkla mobilní divize Huawei. A jedním z důvodů byla i nedůvěra některých úřadů a odborníků v čínské 5G technologie.

Jak ale připomínají někteří odborníci, plně autonomní vozy, nebo alespoň vozy s technologií autonomního řízení na 4. úrovni, jsou stále záležitostí poměrně vzdálené budoucnosti. Nezbývá tedy než jen čekat, jak se bude situace na trhu vyvíjet.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku