Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kia Optima: Nový Magentis bez šestiválce, ale za to s hybridem

2. 4. 2010 • 05:57
17
161
Zobrazit náhledy (17)
Kia Kia Kia Kia Kia Kia Kia Kia Kia Kia Kia Kia
Nová Kia Optima, která je americkou verzí modelu Magentis, dostane tři zcela nové motory. Jedním z nich je taky verze s hybridním pohonem.

První Magentis se objevil před deseti lety a poměrně radikální modernizací prošel v roce 2002. Druhá generace měla premiéru o tři roky později a facelift přišel na řadu v roce 2008, loni na podzim pak ještě drobnější změny. Nyní tedy následuje třetí Magentis, který má premiéru na autosalonu v New Yorku. Kia pro svou limuzínu střední třídy dosud používala různé názvy v závislosti na jednotlivých trzích, například v USA Optima. U tohoto schematu zůstává i v třetí generaci.

Design novinky vznikal ve studiích ve Frankfurtu nad Mohanem a v kalifornském Irvine. Vzhled nově sází na sportovní notu. Vyznačuje se hladkými plochami, ostrými hranami a atletickými proporcemi s agresivním tvarem přídě. Mimoto je třetí Magentis delší, širší a nižší než jeho předchůdce. Měří 4843 x 1829 x 1455 mm a stojí na nové platformě s rozvorem náprav 2794 mm.

Moderní vzhled podpoří ve vyšších výbavách diodová koncová světla, přední xenonové světlomety, spoiler na hraně víka zavazadlového prostoru a černá 18palcová kola s nízkoprofilovými pneumatikami.

Zatímco současný Magentis využívá zážehové motory 2,0 CVVT (121 kW), 2,7 V6 (142 kW) a v USA i 2,4 Theta (129 kW), nová generace přináší zcela nové motory. Základem, alespoň v Severní Americe, bude 2,4 GDI (147 kW) s přímým vstřikováním, který náleží do konstrukční řady Theta II. Místo šestiválce nabídne Kia 2,0 GDI Turbo o výkonu 201 kW a 2,4 Hybrid využívající společné techniky s novou Hyundai Sonata Hybrid.

Prodej v USA bude zahájen na podzim, hybrid přijde začátkem roku 2011. K novému Magentisu (resp. Optimě) Kia Motors America nabídne desetiletou záruku na pohonné ústrojí.

Témata
Avatar - twistedTSD
8. 4. 2010 12:32
náááádhera, tak ma vypadat sedan!
jednoznačně jeden z nejhezcich sedanu soucasnosti, :yes: :yes: :yes: ...bravo kia
Avatar - twistedTSD
8. 4. 2010 12:29
Re: Asijec
:yes: :yes:
Avatar - white label
7. 4. 2010 17:39
Re: Třeba přehodnotit postoje
Nárůst a pokles jednotlivých značek na evropském trhu je jedna věc, ale ta nesrovnatelně podstanější je skutečný podíl na tomto trhu, potažmo na těch největších v "západní" Evropě.
Aby výrobci nejprodávanějších automobilových značek v Evropě museli (doslova) "přehodnotit své postoje", musí se podíl (např. značky KIA) na těchto trzích dostat ještě podstatně "výš"...
7. 4. 2010 13:48
Re: Mluví z vás teoretici - Re: nadhera
Přesně, to jsem zažil taky (ty rázy v automatické převodovce) akorát to bylo volvo S60 :-)
Avatar - white label
6. 4. 2010 16:44
Re: Třeba přehodnotit postoje
Číst zřejmě neumíš především ty, kolikrát ti mám ještě doslova napsat, že zde řeším velké "zápodoevropské" trhy!
Soudnost ztrácíš také zejména ty, už moje prvotní reakce na tebe byla na tvou zmínku o evropských! výrobcích, cituji tě doslova:
"Vůbec evropští výrobci aut budou muset přehodnotit postoje, protože postoje přehodnocují již zákazníci."
Takže s těmi celoevropskými (zejména "západoevropskými") čísly ti to moc nevyšlo, tak si hodil mrtvého brouka a najednou tu zkoušíš argumentovat"globálními" celosvětovými čísly o kterých nebyla vůbec "řeč"...
Takže, než někoho začneš kritizovat, chtělo by to zjevně mnohen víc sebereflexe... ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku