Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Konec spalovacích motorů? Německo je chce zakázat rovnou v celé EU!

David Bureš
Diskuze (287)
Německá spolková rada žádá po Evropské unii, aby zvážila změny zdanění u jednotlivých typů aut. Výsledkem by měl být konec vozů se spalovacími motory.

Mnohé automobilky daly na letošním pařížském autosalonu najevo své plány na expanzi v oblasti elektromobility. Opel představil nový elektromobil Ampera-e, Volkswagen a Mercedes-Benz zase prezentovaly novou techniku pro elektrovozy. Jak se zdá, i ostatní automobilky se budou muset na elektrovozy zaměřit. Hned několik států chystá konec aut se spalovacím motorem. Skončit by dokonce mohly v celé EU!

Po konci spalovacích motorů v Evropské unii volá Německo, největší automobilový trh na starém kontinentu a hlavně silný hlas v EU. O potenciálním konci automobilů se spalovacími agregáty se v Německu hovořilo už v létě, nyní však už tamější politici mají detailnější plány, jak toho dosáhnout. Konec spalovacích motorů navíc chtějí v celé unii.

Německá spolková rada (Bundesrat), orgán zastupující jednotlivé spolkové země, žádá po Evropské komisi, aby přehodnotila stávající zdanění a poplatky s ohledem na podporu mobility bez emisí.

Spolková rada by na jednu stranu ráda finančně podpořila nákup elektromobilů, zároveň by ale chtěla znevýhodnit nákup aut se spalovacím motorem. Řešením by mělo být třeba navýšení spotřební daně u nafty, která je v mnoha evropských státech nižší než u benzinu. To je spolu s nižší spotřebou vznětových agregátů důvodem, proč je toto palivo na starém kontinentu tak oblíbené.

Zvýhodněním elektromobilů a znevýhodněním konvenčních aut chce spolková rada postupně dosáhnout konce spalovacích motorů. K tomu by mělo dojít nejpozději v roce 2030, což je už za 14 let.

Žádosti německé spolkové rady samozřejmě Evropská komise nemusí vyhovět. Konec konvenčních aut totiž nebude pro výrobce nic snadné, a to navzdory všemožným plánům na rozšíření nabídky elektroaut. Volání po konci spalovacích motorů ale může nadále přibývat. Zvlášť když takové hlasy zní z Německa, které má v EU tak silné slovo. Už v minulosti se totiž o takových plánech mluvilo v Norsku nebo v Nizozemí.

David Bureš
Diskuze (287)
Avatar - Kuban
17. 10. 2016 10:03
inteligentní
velmi inteligentní zrušit spalovací motory.... až mi EU vysvětlí, jak si představuje, že se rodina z místa A-první konec evropy sebere a dojede na místo B - druhý konec evropy, budu rád..... problematika elektrifikace není problém, ty autaby už dávno mohla jezdit, problém je s jejich dojezdem a dobitelností....... Vývoj sice nezastavíš, ale já odmítám dvě hodiny čekat na nějaké rádoby čerpačce... sry....

Doufám že EU brzy skončí.... za ty jejich vize si to zaslouží..
13. 10. 2016 17:54
Re: Elektřina pro elektromobily se musí někde vyrobit - emis
To že nerozumíš, nemusí být moje chyba :-) Vysvětlím: první 2 věty jsou nepopiratelný fakt. Poslední věta je doporučení, kterého by se ekologové měli držet. A vše mezi tím je ironie, ale na základě rovněž nepopiratelných faktů.
Pokud toto vysvětlení nestačí: mám výhled na povrchvý důl a elektrárnu na fosilní paliva. Fandím jádru. V autech pak menším "benzíňákům". Ve spotřebě zboží která se nevozí přes půj světa a spotřebuje s minimálním odpadem, když už tězko ovlivním jeho dopravu "dýzlem" po zemi i po vodě.
13. 10. 2016 12:44
Re: Totální hloupost
Když odhlédnu od tvého přehnaně zemitého výraziva, tak se stačí podívat na naše pohnuté dějiny, abys pochopil, že s nějakou neutralitou u tak malé země na tak exponovaném místě Evropy absolutně nemáme šanci obstát a to ani po politické, ani po ekonomické stránce. A při naší švejkovské povaze už vůbec ne. Nedělá mi to vůbec žádnou radost, ale taková je bohužel tvrdá realita! :-!
13. 10. 2016 12:40
Re: Totální hloupost
No je jen projev české ujeté povahy, deformované půlstoletím hnusné totality (která se bohužel přenáší i v rodinách na další generace), za to nemůže současný demokratický režim. :-!
Avatar - Barrichello
13. 10. 2016 12:01
Re: Totální hloupost
Jenže tady to probíhá stylem, mámo ted to maj v akci, vezmem káru a napakujeme plnej kufr toho co maj v akci a stím vydržíme měsíc než zas bude jiná akce. Do tý doby koupíme akorát rohlíky vedle u vietnamců a Pepíkovi a Aničce nanuk, jinak ani špendlík.

Tímhle stylem nakupuje hafo čechů...