Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lancia Kappa Coupé: Italský šperk, který začíná být opravdu vzácný!

Lukáš Prejzek Lukáš Prejzek 17. 8. 2022 • 15:12
47
8
Zobrazit náhledy (47)
Lancia Kappa Coupé Nízký strop, přepychové a vzorně měkké materiály, pečlivě sladěné barvy – vítejte v prestižním karetním klubu! Lancia Kappa Coupé Lancia Kappa Coupé Lancia Kappa Coupé Lancia Kappa Coupé Lancia Kappa Coupé Lancia Kappa Coupé Lancia Kappa Coupé Maska s dvojitou mřížkou patřila k Lancii dlouhá léta. Tradici zbořila v roce 2011 poslední delta kvůli trhům, kde na témže podkladu svítilo logo Chrysleru. Lancia Kappa Coupé Lancia Kappa Coupé Lancia Kappa Coupé Lancia Kappa Coupé Lancia Kappa Coupé Lancia Kappa Coupé Lancia Kappa Coupé Lancia Kappa Coupé Lancia Kappa Coupé Lancia Kappa Coupé Lancia Kappa Coupé Lancia Kappa Coupé Lancia Kappa Coupé Lancia Kappa Coupé Lancia Kappa Coupé Lancia Kappa Coupé Lancia Kappa Coupé Rozdělené zadní svítilny s částí segmentů na víku zavazadelníku byly společné pro všechny karoserie, kupé se dočkalo 3D efektu Lancia Kappa Coupé Lancia Kappa Coupé Lancia Kappa Coupé Lancia Kappa Coupé Šestiválec Busso poháněl nejen kappu, ale i spoustu legendárních modelů včetně Alfy Romeo 75 nebo Lancie Thema Lancia Kappa Coupé Lancia Kappa Coupé Lancia Kappa Coupé Lancia Kappa Coupé Lancia Kappa Coupé Lancia Kappa Coupé Lancia Kappa Coupé Lancia Kappa Coupé Lancia Kappa Coupé

Které italské auto z přelomu milénia se vyrábělo jen čtyři roky a přisvojilo si pouhých 3263 zájemců? Lancia Kappa Coupé bude vzácným youngtimerem.

Sedan Kappa u nás proslavil první český prezident Václav Havel, který do něj přesedl z předchůdce Thema. Tehdy se psal rok 1997 a Lancia v Česku touto limuzínou nakrátko otevřela oficiální zastoupení. V Evropě už se kappa prodávala i jako kombi a novinkou se ve stejném roce stal malosériový dvoudveřový model. Tisk jej kvůli usedlé siluetě hanil slovy „kupé pro starší pány“. Dnes však před osobitými tvary smekáme.

Výroba posledního kupé slavné italské značky, kterou Vincenzo Lancia založil před 115 lety, skončila před dvaceti roky. Celkově vzniklo lehce přes tři tisíce exemplářů, sběratelský potenciál je zajištěn – vždyť aktuálně v celoevropské nabídce figuruje sotva pět kusů!

Se sedanem se shoduje pouze úsek od nárazníku k přednímu sloupku, rozvor se zkrátil o značných 120 mm. Na výběr byly tři zážehové motory: čtyřválec 2.0 Turbo (151 kW), pětiválec 2.4 (129 kW) a šestiválec 3.0 (150 kW). Dieselův motor měl smůlu – pro ušlechtilé kupé nebyl dostatečně urozený.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč

Doporučujeme

Témata
Avatar - hugino
18. 8. 2022 08:35
kde sú tie časy
https://www.auto.cz/…-limitka-v-cesku?… alebo https://www.auto.cz/…-oturbeny-obyvak?… https://www.auto.cz/…-oturbeny-obyvak?… Lancia mala byť luxusná a Alfa športová.Parádne autá ale doplatili na cenovú politiku voči nemeckej konkurencii + slabá predajná a servisná sieť + slabý marketing + vysoké ceny na danú kvalitu. Budúcnosť už táto automobilka nemá a to isté čaká aj Alfu.Je to škoda že takéto značky pomaly ale isto v Europe končia a nahradili a nahradia ich Kórejské a Čínske automobilky.
Avatar - Ja Prvni 123
17. 8. 2022 21:11
Re: Ach...
Je to krasny. Jen jinym zpusobem.

Ale mne se to taky libi.

A s petivalcem 2.4 je to ideal. Dneska uz se ale za normalni penize neda koupit.
Nestihnul jsem to, no.
:-(
17. 8. 2022 20:49
Re: Ach...
Je spis vystredni nez hezke, ale ja mam tohle proste rad.... navic ty interiery jak jsem psal vyse. Nikomu to necpu, je to moje uchylka no ;-)
17. 8. 2022 20:46
Re: Ach...
Jasne, mluvim u Lybry vyhrane o interieru.... viz odkaz, treba to neskutecne calouneni dveri :-) https://www.google.com/search?…
Avatar - wakantanka
17. 8. 2022 19:08
Re: Ach...
A já ti nevím Karle ... Kappa sedan fajn, ale to kupé mi nejak nejde do oka ani po toľkých rokoch.