Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lewis Hamilton vstupuje do závodů elektrických offroadů. Chce tím pomoci planetě

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 8. 9. 2020 • 16:53
20
7
Zobrazit náhledy (20)
Extreme E-SUV ODYSSEY 21 Extreme E-SUV ODYSSEY 21 Extreme E-SUV ODYSSEY 21 Extreme E-SUV ODYSSEY 21 Extreme E-SUV ODYSSEY 21 Extreme E-SUV ODYSSEY 21 Extreme E-SUV ODYSSEY 21 Extreme E-SUV ODYSSEY 21 Extreme E-SUV ODYSSEY 21 Extreme E-SUV ODYSSEY 21 Extreme E-SUV ODYSSEY 21 Extreme E-SUV ODYSSEY 21 Extreme E-SUV ODYSSEY 21 Extreme E-SUV ODYSSEY 21 Extreme E-SUV ODYSSEY 21

Šestinásobný mistr světa a úřadující lídr šampionátu Lewis Hamilton má ve formuli 1 pohodu. A tak není divu, že se pouští do stále více aktivit.

Brit Lewis Hamilton letos vyrazil vstříc sedmému mistrovskému titulu ve formuli 1 a vyrovnání rekordu legendárního Michaela Schumachera. A protože je Mercedes i letos dominantní a jediným vážným soupeřem mu je stájový kolega Valtteri Bottas, který ale hraje roli poslušné dvojky, nebude cesta britského pilota zas až tak trnitá. Z prvních osmi závodů letošní sezony zvítězil v pěti a navzdory penalizaci v poslední Velké ceně Itálie má na čele pořád solidní náskok.

Po nejrůznějších aktivitách v oblasti hudby, veganství, životního prostředí a boje proti rasismu se teď Lewis Hamilton angažuje také v offroadovém šampionátu Extreme E. Do nově vznikající soutěže, která odstartuje v příštím roce, totiž vstupuje s vlastním týmem X44. Za projektem nového podniku stojí zakladatel Formule E Alejandro Agag a hlavním cílem je rozšíření povědomí o elektrifikaci do dalších sfér motoristického sportu.

video

„Bude zábavné, že v týmu zastanu novou roli a nebudu jen jezdcem,“ pochvaluje si Hamilton. „Nejlepší na tom ale je, že soutěž Extreme E zvýší povědomí o klíčových environmentálních problémech, kterým tato planeta čelí. A ještě s tím může něco udělat prostřednictvím místních charitativních organizací.“

Hamilton dále dodal, že možnost něco změnit má každý z nás. „Pro mě to znamená opravdu hodně. Mohu spojit svou lásku k závodění s láskou k naší planetě a její budoucnost pozitivně ovlivnit.“

Pokud jste to ještě mezi řádky nevyčetli, vězte, že Extreme E je soutěž elektrických offroadových speciálů, která se bude konat po celém světě. Tým X44 Lewise Hamiltona (s číslem 44 závodí ve formuli 1) je již osmou přihlášenou stájí. Ta má kromě jiného povinnost nasadit dva piloty. A aby ani tady nevznikla žádná konfliktní situace, vždy to bude jeden muž a jedna žena.

Související články

Témata
Avatar - WinDiesel
9. 9. 2020 10:02
Re: Hamilton
na Autoforu píší o tom jak zachraňuje planetu jízdami elektrickým autem na letiště, odkud odlétá soukromým tryskáčem.
minulý rok si nechal přes půlku světa své 2 psy ............ tryskáč vezl 4 lidi kvůli 2 psům.
zhůvěřilost nejvyššího stupně, megapokrytec
Avatar - _Karel_
8. 9. 2020 22:02
Hamilton
Stejně je to sranda. Černoch, který dostal šanci jezdit v nejprestižnějších moto závodech světa má pocit, že jsme rasisti. Pilot závodniček se snad nejvyšší spotřebou bude dalším závoděním zachraňovat planetu.
Avatar - Beefcake
8. 9. 2020 21:54
...
......
Avatar - Beefcake
8. 9. 2020 21:54
Jeden blb lepsi ako druhy.
:no:
Avatar - WinDiesel
8. 9. 2020 20:24
Re: Tvl
ať tam jde, Black throttle (česky trotl :-! )
a ať už tam zůstane blob jeden

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud