Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Luxusní hotely pro auta mají v... To určitě uhodnete

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 20. 2. 2018 • 03:00
10
8
Zobrazit náhledy (10)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Majitelé výjimečných vozů mají sice své vlastní garáže, ale švýcarské hotely pro automobily nabízí jejich čtyřkolovým miláčkům ve svých prostorách zabezpečení na úrovní bankovního sejfu a nejen to.

First Carlounge je jméno dvojice luxusních hotelů pro automobily, které ve Švýcarsku provozují Adrian Gattiker a Christian Gell. Tito pánové před lety přemýšleli nad tím, jak co zajistit svým výjimečným vozům to nejlepší parkování.

Plány těchto dvou automobilových nadšenců začaly nabírat konkrétní obrysy v roce 2009 a jejich první hotel pro automobily byl poblíž Curyšského jezera otevřen v roce 2012. Prostory s kapacitou téměř stovky parkovacích míst byly zaplněny poměrně rychle a poptávka převyšovala nabídku.

Zájem o First Carlounge a jeho služby ze strany majitelů výjimečných vozů se postaral o vznik druhého hotelu pro automobily v režii pánů Adriana Gattikera a Christiana Gella. V ten byl přestavěn hangár u letiště Emmen. Druhý hotel byl otevřen v roce 2016 a poptávka po parkovacích místech opět převyšovala nabídku.

Za úspěchem celého projektu stojí především vysoká úroveň služeb a to především zabezpečení objektů, v nichž jsou vozy umístěny. Areály hotelů jsou neustále sledovány ochrankou a přístup do nich mají pouze osoby s platnou čipovou kartou.

Interiéry obou hotelů pak nabízejí velkorysé prostorové poměry, které usnadňují manipulaci se samotnými vozy. Každé stání je navíc vybaveno elektrickou zásuvkou, umožňující v případě potřeby dobíjení baterie dlouhodobě odstaveného vozu. Samozřejmosti je klimatizace, která v garážích udržuje pro vozy tu nejvhodnější teplotu i vlhkost vzduchu.

Pro majitele vozů nabízejí oba hotely First Carlounge klubovny, v nichž mohou například plánovat společné vyjížďky. Samozřejmostí je pak maximální diskrétnost, aby hotely, resp. vozy v nich umístěné přitahovaly co nejméně pozornosti veřejnosti.

Foto: Auto Bild

Související články

Témata
21. 11. 2019 05:49
Hotel
Tak to jsem ještě neslyšel. V dnešní době je snad možné všechno. Já jsem v takovém hotelu nikdy nebyl a asi ani nikdy nebudu. Nemám žádné super auto, které bych musel dávat do hotelu. Do hotelu jedu radši já s manželkou. Před čtrnácti dny jsme byli v Mariánských Lázních a jako vždy jsme si to tam užili. Hotel jsme si našli na https://www.ensanahotels.com/…/marianske-lazne a lázeňské pobyty mariánské lázně nás nezklamaly.
Avatar - nalimer
20. 2. 2018 15:20
Re: Zaujimavy napad
psssst...
20. 2. 2018 15:06
Re: Zaujimavy napad
Takze kazdy svajciar je z podstaty vlastne petrolhead? >:D
20. 2. 2018 14:34
Re: Zaujimavy napad
Vo Svajci maju ludia radsej svoje auta a peniaze, ako druhych ludi a deti. Origo nemiesany svajciar dopraje svojmu Bugatti viac lasky a starostlivosti, ako vlastnym detom a tak pre bizarnosti ako je tento hotel, kde personal v uniformach okolo aut obskakuje s merino uteracikmi a pod kolieska podklada vankusiky tam je zivna poda.
20. 2. 2018 12:50
Re: Zaujimavy napad
....dobrý postřeh....nebyl jsi v minulém životě špion?... ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku