Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Na tomto Fordu GT první majitel vydělal 8,6 milionu. Stačilo vůz v pravý okamžik prodat

Jan Zajíc Jan Zajíc 23. 6. 2021 • 23:20
26
Zobrazit náhledy (26)
Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT

Jsou auta, která rychle ztrácí hodnotu, a pak jsou také taková, jejichž krátké vlastnictví a následný prodej vám může přinést zajímavé peníze.

Do druhé skupiny patří současná generace Fordu GT, amerického supersportu s přeplňovaným šestiválcem o výkonu 482 kW a plánovanou produkcí pouhých 250 kusů ročně.

Ford si navíc vybírá, komu auto prodá a komu ne, není tedy divu, že mezi sběrateli a nebo snad i nadšenci je obrovský zájem o starší exempláře, jichž se první majitelé zbavují. Ford mimochodem také prodej nového vozu podmiňuje závazkem, že zákazník GT neprodá po dobou dvou let od pořízení.

A protože se supersport vyrábí už od roku 2016, občas se nějaký ten už legálně dostupný, ojetý kousek objeví na prodej. Jako třeba exemplář modelového roku 2019, který se nedávno ve Spojených státech vydražil v internetové aukci za 1.010.000 dolarů, což je v přepočtu asi 21,7 milionu korun.

První majitel přitom za vůz dal v přepočtu "jen" 13,1 milionu, takže pokud nebudeme brát v potaz náklady na servis, údržbu a vlastnictví, vydělal za několik měsíců asi 8,6 milionu korun. Je zřejmé, že zisk byl hodně zajímavý i se započtením oněch nákladů.

První majitel s matně černým GT s řadou příplatků, které zahrnují například 20palcová karbonová kola, karbon-keramické brzdy nebo pruhy na karoserii,  navíc evidentně moc nejezdil, na odometru totiž svítí jen 506 mil (814 km).

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud