Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford GT se představuje s vyšším výkonem a v exkluzivní karbonové edici

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 8. 2. 2020 • 23:51
17
1
Zobrazit náhledy (17)
Ford GT Liquid Carbon Ford GT Liquid Carbon Ford GT Liquid Carbon Ford GT Liquid Carbon Ford GT Liquid Carbon Ford GT Liquid Carbon Ford GT Liquid Carbon Ford GT Liquid Carbon Ford GT Liquid Carbon Ford GT Liquid Carbon Ford GT Liquid Carbon Ford GT Liquid Carbon

Ford GT míří do roku 2020 s modernizovanou technikou a zároveň se dočkal i nového provedení s označením Liquid Carbon. Tato novinka s karoserií, kterou chrání pouze bezbarvý lak, se pyšní zcela odhalenou strukturou uhlíkových vláken.

Ford GT se pro rok 2020 dočkal úprav svého dvojicí turbodmychadel přeplňovaného vidlicového šestiválce o objemu 3,5 litru. Součástí této modernizace jsou vedle změn v softwaru řídící jednotky i nové písty a zapalovací cívky.

Výsledkem je širší pásmo otáček, v nichž je k dispozici maximum točivého momentu a zvýšení výkonu o 9,7 kW (13 k) oproti vozům z let 2017 až 2019. Maximální výkon pro rok 2020 má být díky tomu 492 kW (669 k). Standardem pro rok 2020 je vedle přepracování motoru i nový titanový výfukový systém Akrapovič, který přináší snížení hmotnosti o 9 kg a má mimo jiné zajistit pro model GT nezaměnitelný zvukový projev.

Ford se při modernizaci zaměřil i zdokonalení chlazení motoru a nové vzduchové vedení zvyšuje průtok vzduchu o 50 %, zatímco větší chladiče mezichladiče snižuje teplotní zatížení při vysokých rychlostech. Přepracování se pak dočkalo i nastavení odpružení v jízdním režimu „Track“ pro další zlepšení jízdních vlastností a výkonů při jízdách na závodních okruzích.

video

Na pohled nejpřitažlivější novinku pro rok 2020 představuje v případě modelu GT nové provedení Liquid Carbon. Karoserie totiž nese pouze čirý lak a pouze svým leskem zvýrazňuje strukturu uhlíkových vláken, z nichž je Ford GT vyroben. Vedle povrchových panelů karoserie a jejího skeletu jsou z uhlíkových vláken vyrobena i kola, která jsou pro Liquid Carbon standardem.

Ford uvádí, že exkluzivitu modelu GT v provedení Liquid Carbon mohou zvyšovat na přání dodávané titanové šrouby koly, šestibodové bezpečností pásy a možnost volby z pěti různých odstínů brzdových třmenů a stejného počtu barevných provedení interiéru. Karoserii pak mohou ještě ozdobit jednoduché nebo dvojité pruhy.

Poslední novinku pro rok 2020 v případě modelu GT představuje aktualizace provedení Gulf Racing Heritage Livery, připomínajícího vítězné vozy Ford GT40 z Le Mans z let 1968 a 1969. Modrá a oranžová barva je nyní oddělena černým pruhem a volitelné startovní číslo 9 se pro rok 2020 mění na číslo 6, které neslo vítězný GT40 v roce 1969.

Zdroj: Ford Motor Company

Související články

Témata
9. 2. 2020 12:07
Ford Novinky
Ford Novinky na jednom mieste nájdete tu: http://www.fordauto.sk/

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku