Alko kalkulačka Naplavka 2019
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nabíjení elektromobilů mají usnadnit roboti, první se představí již příští rok

Ondřej Mára Ondřej Mára 3. 8. 2019
2
4

Budoucnost by měla patřit autonomním elektromobilům, jenže kdo je bude nabíjet? No jasně, přece autonomní nabíječky.

Plně autonomní nabíječky přitom nejsou žádnou novinkou. Prototyp svého plně automatického nabíjecího robota prezentovala v roce 2015 i automobilka Tesla, jenže jako první ho do provozu zřejmě uvede společnost Electrify America, která na území USA provozuje i standardní nabíjecí stanice.

Ve spolupráci se Stable Auto plánuje Electrify America otevřít svou první plně autonomní nabíjecí stanici již začátkem příštího roku, a to v kalifornském San Francisku. Stanice by měla být vybavena nabíječkami Electrify America o výkonu 150 kW a robotickými rameny s technologiemi Stable.

O robotických ramenech toho zatím mnoho nevíme, podle fotografií jsou však složena z několika sekcí, které robotům umožňují volný pohyb v mnoha směrech. Na konci robotické paže je pak umístěn tradiční nabíjecí konektor, vedle kterého můžeme vidět kameru s přisvětlovací diodou. Ta by měla pomoci s přesným navedením konektoru do nabíjecí zásuvky.

Samotné nabíjení by mělo probíhat zcela autonomně – a to již od příjezdu elektromobilu na parkoviště. „Vozy se mohou zaparkovat kdekoliv uvnitř standardních parkovacích míst a roboti Stable zajistí automatické propojení mezi vozidlem a nabíječkou,“ uvádí Electrify America ve své tiskové zprávě. Celý areál nabíječky by se měl navíc obejít bez jakékoliv obsluhy, takže si roboti budou muset poradit i s otevřením dvířek, za kterými bývají nabíjecí porty umístěny.

360p720p

„Autonomní vozidla sehrají v budoucnosti řízení důležitou roli, zejména u vozových parků, a přizpůsobení nabíjení pro plně autonomní elektromobily sehraje důležitou roli v jejich rozvoji,“ uvedl Wayne Killen, ředitel plánování infrastruktury a rozvoje obchodu v Electrify America, LLC.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - traveldrive
Re: To jsou takový krawiny že to swět newiděl ...
| 3. 8. 2019
To je sviatok, keď s tebou súhlasím, ale musím, inak sa nedá.
Avatar - WinDiesel
To jsou takový krawiny že to swět newiděl ...
| 3. 8. 2019
:no: :no: :no: :no: :no:
Avatar - CICERO
A mě usnadní dobíjení kdo?
| 3. 8. 2019
Penbital, Skočec, Tis a možná taky kuše za 30 tisíc.... hmm :-) 4ever dead for young :D A.K.A. Kháárl Good
Avatar - fostek
A je to tady
| 3. 8. 2019
Robíci! :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku