Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nabíjení elektromobilů mají usnadnit roboti, první se představí již příští rok

Ondřej Mára Ondřej Mára 3. 8. 2019 • 21:07
2
4

Budoucnost by měla patřit autonomním elektromobilům, jenže kdo je bude nabíjet? No jasně, přece autonomní nabíječky.

Plně autonomní nabíječky přitom nejsou žádnou novinkou. Prototyp svého plně automatického nabíjecího robota prezentovala v roce 2015 i automobilka Tesla, jenže jako první ho do provozu zřejmě uvede společnost Electrify America, která na území USA provozuje i standardní nabíjecí stanice.

Ve spolupráci se Stable Auto plánuje Electrify America otevřít svou první plně autonomní nabíjecí stanici již začátkem příštího roku, a to v kalifornském San Francisku. Stanice by měla být vybavena nabíječkami Electrify America o výkonu 150 kW a robotickými rameny s technologiemi Stable.

O robotických ramenech toho zatím mnoho nevíme, podle fotografií jsou však složena z několika sekcí, které robotům umožňují volný pohyb v mnoha směrech. Na konci robotické paže je pak umístěn tradiční nabíjecí konektor, vedle kterého můžeme vidět kameru s přisvětlovací diodou. Ta by měla pomoci s přesným navedením konektoru do nabíjecí zásuvky.

Samotné nabíjení by mělo probíhat zcela autonomně – a to již od příjezdu elektromobilu na parkoviště. „Vozy se mohou zaparkovat kdekoliv uvnitř standardních parkovacích míst a roboti Stable zajistí automatické propojení mezi vozidlem a nabíječkou,“ uvádí Electrify America ve své tiskové zprávě. Celý areál nabíječky by se měl navíc obejít bez jakékoliv obsluhy, takže si roboti budou muset poradit i s otevřením dvířek, za kterými bývají nabíjecí porty umístěny.

video

„Autonomní vozidla sehrají v budoucnosti řízení důležitou roli, zejména u vozových parků, a přizpůsobení nabíjení pro plně autonomní elektromobily sehraje důležitou roli v jejich rozvoji,“ uvedl Wayne Killen, ředitel plánování infrastruktury a rozvoje obchodu v Electrify America, LLC.

Související články

Témata
3. 8. 2019 22:15
Re: To jsou takový krawiny že to swět newiděl ...
To je sviatok, keď s tebou súhlasím, ale musím, inak sa nedá.
Avatar - WinDiesel
3. 8. 2019 20:57
To jsou takový krawiny že to swět newiděl ...
:no: :no: :no: :no: :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud