Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nissan chce být jedničkou v prodeji elektromobilů

Václav Pavlečka Václav Pavlečka 25. 7. 2008 • 02:53
2
Nejzářnější budoucnost nevidí japonský výrobce v prodeji hybridů, ani vozů s palivovými články, ale v prodeji elektromobilů na rozvíjejících se trzích.

Šéf Nissanu předpokládá, že prodeje na vyspělých trzích Evropě, Japonsku a USA budou v nejbližší budoucnosti stagnovat.

První masově vyráběný elektromobil značky Nissan má přijít v roce 2011. Takový je plán japonské automobilky. Uvede jej nejprve na trhu v USA, následovat by měl Izrael a Dánsko po vyřešení tamní legislativy o úlevách v daňovém systému pro majitele elektromobilů. O rok později hodlá Nissanu dodávat své elektromobily celosvětově.

Levnější modely chystá automobilka pro rozvíjející se trhy, jejich cena by měla být oproti autům s konvenčním pohonem velice konkurenceschopná. Oficiální ceny však Nissan prozradí až v příštích letech.

Nissan se chystá s elektromobily i na rozvíjející se trhy

Cílem Nissanu je vyrábět cenově dostupné elektromobily, se kterými by mohl uspět i na rozvíjejících se trzích v Asii a v Latinské Americe. „Před patnácti lety ještě nebyla ekologie tématem pro automobilový průmysl,“ podotkl Carlos Ghosn, šéf Nissanu. „Když cena barelu ropy vystoupila na 30 amerických dolarů, říkalo se, že to je katastrofa. A teď čelíme situaci, kdy ceny pohonných hmot rostou stále,“ dodal s tím, že současné ceny ropy zajišťují rentabilitu vývoje a prodeje elektromobilů.

Celé prohlášení se uskutečnilo v Portugalsku při meetingu s novináři. Tato země byla vybrána nikoliv pouhou náhodou. Nissan a Renault totiž plánují ve spolupráci s tamní vládou rozjezd prodeje elektromobilů a výstavbu sítě čerpacích (nebo lépe řečeno dobíjecích) stanic. To vše v roce 2011.

Témata
25. 7. 2008 22:33
Re: Drapalik uz neni za exota
Nič si z toho nerob, exotom občas niekto nazve každého z nás, a nie raz... >:D
25. 7. 2008 10:42
Drapalik uz neni za exota
Tak slava uz jsme tady za exoty dva. ZocelynDrapalik a Ghosn. Jestlipak mu taky nekdo napise ze je snilek a fantasta, kterej si to predstavuje jako Hurvinek valku?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku