Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nissan Titan Warrior Concept je velký a zlý pick-up (+video)

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 12. 1. 2016 • 17:22
77
5
Zobrazit náhledy (77)
Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan Nissan Titan
Nissan si pro letošní autosalon v Detroitu připravil pěkně peprný koncept pick-upu, který má především upozornit na novou generaci sériového modelu.

Nissan před rokem představil zcela novou generaci svého velkého pick-upu Titan XD a nyní se k ní poměrně úspěšně snaží přitáhnout pozornost prostřednictvím stroje pojmenovaného Titan Warrior Concept a mířícího podobným směrem jako Ford F-150 Raptor.

Koncept připravený pro letošní autosalon v Detroitu se od sériového modelu odlišuje poměrně zásadními zásahy do karoserie a jeho blatníky jsou na každé straně širší zhruba o 75 mm. Zároveň došlo i na zvýšení světlé výšky o podobnou hodnotu.

Designéři se na Titanu Warrior skutečně vyřádili a jeho exteriér i díky kombinaci použitých barev vyvolává dojem, že se jedná o pick-up připravený pro natáčení nějaké nové post-apokalyptické sci-fi.

Agresivní vizáž Nissanu zvýrazňuje především provedení masky chladiče spolu s nárazníkem plynule přecházejícím v ochranný kryt motoru. Na bocích pak zaujme provedení prahů a pozornost přitahují i přídavná LED světla na střeše. Na zádi patří k dominantním prvkům čtveřice koncovek výfukového systému.

Pod kapotou s dvojicí výdechů se ukrývá přeplňovaný vznětový vidlicový osmiválec Cummins o objemu 5,0 litru s výkonem 231 kW (314 k) a točivým momentem 753 N.m dostupným již při 1600 min-1. Tato síla míří prostřednictvím šestistupňové automatické převodovky Aisin na všechna čtyři 18palcová kola, která jsou obuta do terénních 37palcových pneumatik.

Designu exteriéru a zaměření Titanu Warrior na jízdu v terénu odpovídá do jisté míry i provedení interiéru. Ten sice působí poměrně luxusním dojmem, ale podle zástupců automobilky byl navržen tak, aby byl doslova nezničitelný. Posádka přitom může počítat s koženým čalouněním, uhlíkovými vlákny, leštěným chromem a nechybí ani nejnovější multimediální systém.

Nissan se prozatím nezmiňuje k možnosti sériové produkce Titanu Warrior a podle severoamerických médií je tento atraktivní pick-up s největší pravděpodobností odsouzen do role konceptu upozorňujícího na sériový model a možnosti jeho individualizace.

Související články

Témata
Avatar - pelikoš
12. 1. 2016 16:47
wow
tak to je masérský auto...penisextender :-! >:-[]
Avatar - Pekelná Micinka
12. 1. 2016 16:23
Re: Líbí
To jo, je to hezká kára, ale u nás je to snad jedině jestli si potichu od vojáků koupil Brdy. Jinak nemyslím, že by ty "chromové" verze měly o tolik horší průchodnost terénem, jsou ale taky o dost levnější, ale obecně jde spíš o to, že jsou to univerzální auta, když bydlíš někde na samotě u Mesa. Dále viz Barichello.
Avatar - Barrichello
12. 1. 2016 15:38
Re: Líbí
ty naleštěné a přechromaované pickupy njsou ne extrémní výkony v terénu, ony v USA především suplují lehké nákladáky typu Avia a pro pár lidí velké fullsize sedany, nebo na pikpay sou jiné požadavky a třídy co se týče emisí a spotřeby, protože se tam pořád udržely velké motory narozdíl od většiny us osobáků.
12. 1. 2016 14:56
Líbí
Nemůžu si pomoct, ale tyhle oplastovaný full-size pickupy se mi moc líbí!

Ještě více se mi líbí právě nový Ford Raptor 2017. Vypadá to jako kus pořádnýho auta, který něco projede. Narozdíl od klasických, přechromovaných lesklých bráchů.
Avatar - Stewee
12. 1. 2016 14:09
robusnost
krasny pick-up, skutocne podareny koncept ako z vonku, tak z vnutra!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku