Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nissan Z má dostat verzi Nismo s vyšším výkonem a upraveným podvozkem

Filip Melich Filip Melich 2. 3. 2023 • 03:45
94
5
Zobrazit náhledy (94)
Nissan Fairlady Z Customized Proto Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z Nissan Z GT4 Race Car Nissan Z GT4 Race Car Nissan Z GT4 Race Car Nissan Z GT4 Race Car Nissan Z GT4 Race Car Nissan Z GT4 Race Car Nissan Z GT4 Race Car Nissan Z GT4 Race Car Nissan Z GT4 Race Car Nissan Z GT4 Race Car Nissan Z GT4 Race Car Nissan Z GT4 Race Car

Ostřejší verze Nissanu Z od divize Nismo ještě nebyla potvrzena, přesto je očekáván její brzký příchod. Nové informace k chystanému vozu přinesl japonský magazín Best Car.

Současnou generaci Nissanu Z, kterému se v Japonsku říká Fairlady Z, sice na našem trhu nepořídíme, ale to náš zájem o auto nezmenšuje. Model s kódovým označením RZ34 je ve výrobě od loňského roku a do značné míry využívá technický základ svého předchůdce, Nissanu 370Z. A podobně jako předchůdce by se také mohl objevit ve vrcholném provedení Nismo.

Ostrá varianta Nisssanu Z od divize Nismo zatím nebyla oficiálně potvrzena, ale její příchod je všeobecně očekáván. Japonský magazín Best Car o ní přináší nové informace, takže začínáme mít lepší představu, co bychom mohli očekávat. Původní spekulace hovořily o tom, že by se Nismo mohlo představit už letos v létě, ale kvůli průtahům ve výrobě základního Nissanu Z má být podle japonských kolegů představeno až v příštím roce.

Video se připravuje ...

Po stránce vzhledu se máme dočkat výrazněji tvarovaného předního nárazníku, který prodlouží čelní část vozu zhruba o 100 milimetrů. Očekávat můžeme rovněž specifická kola, upravené prahy a nový zadní nárazník, stejně jako křídlo nebo alespoň výraznější odtrhovou hranu na zádi. Upravena má být i podlaha vozu za účelem zefektivnění proudění vzduchu mezi autem a vozovkou.

Při přípravě Nisma budou pochopitelně zužitkovány zkušenosti z motorsportu, například se závodní verzí GT4. Náležitým způsobem bude také upraveno zavěšení kol. Naopak bez mechanických úprav má zůstat pohonné ústrojí, ladit se bude především software s důrazem na práci turbodmychadel. Podle magazínu Best Car tak Nismo nenabídne výkon kolem 500 koní, jak říkaly dřívější spekulace, ale jen asi 420 koní. Pro připomenutí, v sériové podobě motor VR30DDTT produkuje 406 koní (298 kW). Zachována má být možnost volby mezi šestistupňovou manuální převodovkou a devítistupňovým automatem.

Zatím není zřejmé ani to, jestli se Z od Nisma stane pevnou součástí nabídky modelu, nebo jestli půjde o limitovanou specialitu. Vzhledem k tomu, že změny oproti výchozímu vozu nebudou drastické, klaníme se spíše k variantě zařazení do nabídky. Cena se má podle japonských kolegu pohybovat okolo 8 až 8,5 milionů jenů, což je v přepočtu 1,3 až 1,4 milionu korun. Standardní provedení přitom v Japonsku začíná na ceně zhruba 1,1 milionu korun.

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata
2. 3. 2023 16:00
Re: To auto vypadá jak idiot
Co? No přece individuální dovoz z USA! V ČR se tím zabývá hned několik renomovaných firem. :-) :yes:
Avatar - kari.laz
2. 3. 2023 12:29
Re: To auto vypadá jak idiot
Tak, né že by to byl vyloženě krasavec, ale tady půjde spíše o vlastnosti, takže bych mu to odpustil.
Avatar - Emel
2. 3. 2023 11:32
Re: To auto vypadá jak idiot
Jen ta fotka je divná, jinak je Zetko šik.
Avatar - 3_diamanty
2. 3. 2023 11:03
Re: To auto vypadá jak idiot
Ovalne svetla a hranaty naraznik ma hned viacero aut... a dokonca aj taky luxusny bentley... skoda len ze v eu uz pre sportove auta nie je miesto... tento Z je totiz fakt paradny... co uz
Avatar - KANKUNEN
2. 3. 2023 09:08
To auto vypadá jak idiot
oválná světla, jak z Kei caru a k tomu obdélník jak z Cybertrucku. Blé