Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nová Škoda Octavia v Rusku: Jiné motory, osmistupňový automat a nižší ceny

Jan Zajíc Jan Zajíc 2. 4. 2021 • 12:20
55
61
Zobrazit náhledy (55)
Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia

Škoda rozšiřuje nabídku verzí čtvrté generace Octavie pro ruský trh. A zajímavé je, jak moc se tamní nabídka liší od té české.

Octavia, která se také vyrábí v ruském závodě v Nižním Novgorodu, je v největší zemi světa aktuálně dostupná jen jako liftback. Zákazníci mají k dispozici tři zážehové motory, z českého pohledu také zajímavé, a tři výbavové linie.

Základní jednotku představuje atmosféricky plněný čtyřválec 1.6 MPI - tedy motor, který už nějakou dobu Škoda (nejen) v Česku nenabízí - o výkonu 81 kW (110 k) kombinovaný s šestistupňovou automatickou převodovkou. Manuál dorazí později.

video

Nejlevnější provedení Active Plus s touto motorizací stojí 1.473.000 rublů, což je v přepočtu asi 429 tisíc korun. Prostřední výbava Ambition Plus vyjde na 1.563.000 rublů (zhruba 456 tisíc korun), verze Style Plus na 1.764.000 rublů (514 tisíc Kč). S ručně řazenou pětistupňovou převodovkou pak jistě bude základní motorizace ještě o něco levnější.

V Česku je momentálně nejdostupnější akční model s tříválcem 1.0 TSI o výkonu 81 kW a manuální převodovkou za 456.900 Kč, ve standardním ceníku pak základní provedení ve výbavě Active najdeme za 493.900 Kč.

Uprostřed ruské nabídky motorů nalezneme přeplňovanou 1.4 TSI o výkonu 110 kW (150 k), další jednotku, která u nás dostupná není. A to samé platí o osmistupňové samočinné převodovce, kterou ruští zákazníci mohou k jedna-čtyřce zvolit. Kromě automatu je k mání také šestistupňový manuál. 

Ceny začínají na částce 1.476.000 rublů (430 tisíc Kč) u základní výbavy s ručně řazenou převodovkou a končí (bez příplatků) na 1.824.000 rublů (531 tisíc Kč) u Style Plus s automatem.

Vrcholnou motorizaci představuje dvoulitrové TSI o výkonu 140 kW (190 k), které je k dispozici výhradně se sedmistupňovým DSG a ve výbavách Ambition Plus a Style Plus. Vyjde na 1.929.000 rublů (562 tisíc Kč), respektive 2.130.000 rublů (621 tisíc Kč).

Pro srovnání - v Česku zákaznici mohou zvolit 2.0 TSI o výkonu 140 kW ve spojení s DSG a pohonem všech kol, cena startuje na 746.900 Kč za výbavu Ambition.

Ale zpet do Ruska. Tamní základní verze Active Plus by měla nabídnout například LED světlomety, tempomat, vyhřívaná přední sedadla, klimatizaci nebo infotainment s 8palcovým displejem.

Související články

Témata
3. 4. 2021 23:47
Re: Totáč
Nejen pomlázky, ale i Vánoce. Prý by se mohly dotknout muslimů! :-O :-O :-O
Avatar - BruceWayne
3. 4. 2021 19:06
Re: No počkej Zajíci,
Je to z financ článku za rok 2020. Text jsem zkopíroval a tak vylučuji chybu :-)
https://www.info.cz/…nicem-nevypovida
Avatar - Ham.
3. 4. 2021 18:43
Re: No počkej Zajíci,
Jestli si neděláš kozy, tak si pleteš Irák a Irsko. V tomto parametru je Švýcarsko 5 na světě, ČR na 33 místě a Irák někde v černé zadeli na 114 místě.
https://knoema.com/…ita-based-on-PPP
Avatar - BruceWayne
3. 4. 2021 17:45
Re: No počkej Zajíci,
Přepočet HDP podle parity kupní síly ale nic neříká o tom, jak si vlastně lidé v dané zemi žijí. Irák se v něm nachází nad Švýcarskem. Ostatně ani v případě přepočtu na obyvatele není ukazatel zrovna stoprocentní pro určení kvality života. HDP na osobu podle parity kupní síly je v Rusku vyšší než v Chorvatsku. Bohužel jsme vykradená republika včetně pitné vody. Ano, idioti včele s Babišem opravdu zatloukají poslední hřeby do ekonomické rakve. S tebou naprosto souhlasím. Ohledně VW Škoda mi vadí přemrštěný ceny včetně doplňků ve výbavě. Snad by bylo lepší zrušit VW fabriky v Česku a dovážel auta z Číny. ;-)
Avatar - Ham.
3. 4. 2021 17:10
Re: No počkej Zajíci,
Pokud ČR považuješ za chudou a zbídačenou zemi tak nic proti tomu, vyskakovat si nemůžeme současná vláda totálních trotlů během jediného roku podělala co mohla. Ale podle všech měřítek je na tom Rusko daleko, daleko hůř (HDP na hlavu, průměrný věk dožití, mzdy, důchody etc.).
Jestli u nás penzista žije z ruky do huby tak Ruský penzista v podstatě nežije, protože do důchodu třeba chlapi chodí v 65, průměrný věk dožití ruského chlapa je 64,7 roku, takže se v podstatě penze půlka chlapů ani nedožije a když ano, tak za průměrnou penzi cca 5000,- Kč má akorát na vodku a brzy se stejně k té smrti uchlastá. Takže zbídačená země je v první řadě Rusko.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku