Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Jeep Wagoneer S Trailhawk by klidně mohl jít do výroby. Má však jiný účel

Daniel Fuglevič
Diskuze (2)

Terénní varianta rodinně vyhlížejícího elektrického SUV nechce zaujmout pouze robustním designem a vyšším podvozkem. Své schopnosti rozšiřuje i po technické stránce.

Jeep nedávno představil svůj první čistě elektrický model pro globální trh, nejnovější Wagoneer S. Svého terénního charakteru se nicméně značka stále drží, neboť k premiéře komfortního SUV přichystala i vizi jeho off-roadové varianty Trailhawk. Koncept stojí na identickém základu jako elektrické SUV, na první pohled nicméně rozšiřuje schopnosti modelu k využití mimo zpevněného cesty.

Video se připravuje ...

Jeep zmiňuje u konceptu Wagoneer S Trailhawk „všechny schopnosti nového sériového vozu“, lze tedy očekávat, že i v robustně vypadajícím modelu využívajícím platformu STLA Large mateřského koncernu Stellantis najdeme dvojici elektromotorů o výkonu 600 koní (441 kW), točivém momentu přes 800 Nm a baterii o kapacitě 100 kWh.

Tuto techniku doplňuje Jeep o zvýšený podvozek o 50 mm, terénní 31,5palcové pneumatiky, upravené nárazníky zajišťující lepší nájezdové úhly, výraznější boční blatníky nebo tažná oka vpředu i vzadu, zatímco na střeše nechybí ani variabilní nosič. Uvnitř se objevilo kromě jiného čalounění a obložení také madlo pro spolujezdce integrované ve středovém tunelu nebo úchytné body na palubní desce pro přišroubování možného příslušenství.

Lepší schopnosti elektrického ústrojí v terénu má zajistit konceptu i elektronická uzávěrka zadní nápravy, která funguje v kombinaci s rozšířeným systémem jízdních režimů – mimo volby Sand (písek) a Snow (sníh) má tedy Trailhawk i režim Rock, určený speciálně k překonávaní těžkého kamenitého terénu při nízkých rychlostech.

Svým vzezřením vypadá koncept vlastně blízko produkční formě, do případné off-road varianty sériového SUV by se tedy nemuselo mnohé změnit. Prozatím však Jeep uvádí, že koncept ukazuje především flexibilitu nové elektrické řady Wagoneer S a jeho použité platformy.

Daniel Fuglevič
Diskuze (2)

Doporučujeme

2. 6. 2024 10:09
Terénní vysavač
Jak může někdo nazvat vysavač terenní? To jako vysává někde terén, poušť, odpadky na poli.?
No, to tu ještě není, alespoň můžeme být zelenější, díky tomuto vysavači.
Zemědělci se už perou od první kousky.