Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Rolls-Royce Wraith Kryptos ukrývá před majiteli tajemnou šifru

Ondřej Mára Ondřej Mára 9. 7. 2020 • 17:46
18
1
Zobrazit náhledy (18)
Rolls-Royce Wraith Kryptos Rolls-Royce Wraith Kryptos Rolls-Royce Wraith Kryptos Rolls-Royce Wraith Kryptos Rolls-Royce Wraith Kryptos Rolls-Royce Wraith Kryptos Rolls-Royce Wraith Kryptos Rolls-Royce Wraith Kryptos Rolls-Royce Wraith Kryptos Rolls-Royce Wraith Kryptos Rolls-Royce Wraith Kryptos Rolls-Royce Wraith Kryptos Rolls-Royce Wraith Kryptos

Nová limitovaná edice vozů Rolls-Royce Wraith Kryptos dokazuje, že touha po unikátnosti může vést ke vzniku neskutečných věcí.

Značka Rolls-Royce by se dala označit za synonymum tradičního luxusu. Její designéři ovšem neustále dokazují, že se nebojí nejrůznějších inovací a rozhodně jim nechybí bohatá fantazie. Ostatně jak jinak si vysvětlit vznik nové limitované edice vozů Rolls-Royce Wraith Kryptos?

Unikátní vlastností limitované série 50 vozů je totiž několik zašifrovaných vzkazů, které ukrývají tajemnou zprávu. Její obsah přitom v současnosti znají pouze dva lidé. Torsten Müller-Ötvös, CEO automobilky Rolls-Royce, a designérka novinky Katrin Lehmann.

Jméno Kryptos je odvozeno ze starověkého Řecka, kde odkazovalo na něco tajemného, skrytého a zakódovaného, dokonce mytického. Šifry lze vystopovat napříč tisíciletími, zachycují představivost některých z nejúžasnějších myslí světa,“ uvedla k novince její designérka.

Jako designér jsem byla vždy fascinována představou, že můžete komunikovat zprávami, kterým rozumí jen vybraná elitní hrstka, používat symboly, piktogramy a šifry. Nalezení klíče se stává zásadní součástí docenění plného významu věci, která může být jinak vnímána jen jako umělecké dílo.

video

Zákazníky, kteří budou chtít šifru pochopit, čeká cesta objevování a intrik. Své pátrání by přitom měli zahájit u sošky Spirit of Ecstasy, na jejíž základně se nachází první piktogram důležitý k pochopení zprávy.

Další důležité součásti šifry se pak mají nacházet v interiéru, konkrétně v jeho čalounění a především pak v hlavových opěrkách. Rozluštění zprávy by přitom skutečně neměla být sranda. Dokonce i CEO Müller-Ötvös je zvědav, zda se někdo z budoucích majitelů pochlubí prolomením kódu.

Kromě tajemné zprávy ovšem speciální Wraith Kryptos nabídne i unikátní barevné kombinace. Jeho exteriér zdobí lakování v odstínu Delphic Grey, jehož základem je antracitová barva se zelenými a modrými vločkami, které se ovšem naplno zjeví až na přímém slunečním svitu. Nechybí ručně malovaná linka a v podbězích se zabydlela leštěná kola v odstínu Orbit Grey.

Související články

Témata
10. 7. 2020 10:08
Bitcoin
Auto pro lidi co zbohatli na Bitcoinu? :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud