Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Policie na D11 nasadila do boje se zloději aut silnou Audi A8

ČTK ČTK 13. 3. 2019 • 10:50
29
28
Zobrazit náhledy (29)
Audi A8 Audi A8 Audi A8 Audi A8 Audi A8 Audi A8 Audi A8 Audi A8 Audi A8 Audi A8 Audi A8 Audi A8 Audi A8 Audi A8 Audi A8 Audi A8 Audi A8 Audi A8 Audi A8 Audi A8 Audi A8 Audi A8 Audi A8 Audi A8
Dopravní policie Královéhradeckého kraje dnes na dálnici D11 nasadila do provozu speciálně vybavené osobní vozidlo Audi A8 v civilním provedení.

Auto, jehož výkon je 400 koní a maximální rychlost přes 250 kilometrů v hodině, policii především pomůže odhalovat kradená auta. Hradecký kraj je jedním z tranzitních území pro převoz kradených aut ze západní Evropy do Polska. ČTK to řekla mluvčí policie Magdaléna Vlčková.

Devítiletá limuzína, která dříve sloužila na policejním prezidiu, disponuje zařízením pro automatické čtení registračních značek. Systém tak dá posádce vozu okamžitě na vědomí, že vozidlo je kradené či má například propadlou technickou kontrolu. Základnou auta je dálniční oddělení Pravy.

Auto s osmiválcovým motorem o objemu 4,2 litru má pohon na všechna čtyři kola a automatickou převodovku. Do jeho vybavení patří také zastavovací pásy s hřeby, GPS lokátor, defibrilátor či zdravotnická sada.

S Audi A8 se vozový park oddělení Pravy na D11 rozrostl ze tří na čtyři vozy. Dosud mělo oddělení po jedné Škodě Superb a Škodě Octavia a jeden Volkswagen Transporter. Kromě dálnice bude policie vůz audi využívat k dohledu nad silničním provozem i v celém Královéhradeckém kraji.

Loni policie v kraji zadržela řidiče tří vozů ukradených v Německu nebo v Rakousku. Řidiči se je pokusili přepravit do Polska. Letos na konci února policie na D11 stíhala a zadržela řidiče, který jel ve voze VW Passat s polskou registrační značkou po dálnici rychlostí 200 kilometrů v hodině.

Loni posílily flotilu dopravní policie dva motocykly BMW 1200. Nyní má policie v Královéhradeckém kraji k dispozici deset strojů BMW a tři Hondy. Krajská policie má v současnosti osm osobních aut v civilním provedení určených ke stíhání neukázněných řidičů, kromě audi dva superby a pět oktávií.

Foto: policie.cz, tydenikpolicie.cz

Doporučujeme

14. 3. 2019 16:35
Re: Policajti
Typická dezinformace...... ;-)
Avatar - white label
14. 3. 2019 14:52
Re: Policajti
Jo, už jsem zjistil, že to umí taky měřit rychlost, i když se tady o tom v článku nepíše nic. ;-)
14. 3. 2019 14:49
Re: Tak polští
Dnes jsem je na D11 potkal, už operují. U benzínky zastavili nějaký Hyundai i30 s českou SPZ a nepřišlo mi, že to byl zrovna polák na perníku ;-\

Takže moc tomu taky nerozumím. Ale aspoň že to nemá ve výbavě radar a tak o velkou buzeraci snad nepůjde. Ekonomika ať už původního či současného účelu teda taky kulhá na obě nohy...
Avatar - Ozzman
14. 3. 2019 08:27
Re: .
A předjede ho Renault.... jo.. jak tenká je hranice mezi pocitem štěstí a bezmoci >:-[]
Avatar - Dinar
14. 3. 2019 07:16
Tak polští
zloději vozí kradená německá auta přes ČR na českých značkách? :-O Nebo v tom audi mají databázi spz i okolních zemí?
Jinými slovy, další naprostá zbytečnost a rozhazování státního aparátu, policajti si budou vozit prd.ele po D11 a random buzerovat řidiče, jednou ročně se jim náhodně podaří zachytit nějakou polskou fetku v kradeném passatu, což bude stačit na megareportáž v ČT a pochválení se, jak dobře se tato speciální audi osvědčila.

A proč si nějaká řepa z policejního prezidia vozila zadek v A8 s osmihrnkem, mi taky není jasné... :-!