Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Porsche 911 RSR prohrálo boj s betonovými svodidly

Michal Fokt Michal Fokt 24. 9. 2013 • 02:44
12
Hrůzostrašně vyhlížející havárie závodního Porsche 911 RSR na nizozemské Hellendoorn Rally s dobrým koncem, kterou rozhodně musíte vidět.

Závodění je nebezpečný sport, to je bez diskuze a rallye je rozhodně nebezpečnější, než třeba okruhové závody. O tom by mohl vyprávět Harry Kleinjan, jenž na letošní Hellendoorn Rally rozštípal Porsche 911 RSR.

Poté, co efektně prodriftoval levou zatáčku, následovala pravá, ale jezdec jako by ji vůbec neviděl. Šel pozdě na vnějšek zatáčky, následně začal prudce brzdit, jenže už bylo příliš pozdě, zablokoval kola a s neovladatelným autem narazil od betonových svodidel, která auto katapultovala do vzduchu, aby následně dopadlo do řeky.

Důvody havárie jsou neznámé, mohlo jít o chybu v itineráři nebo poruchu auta, podívané je to každopádně spektakulární. Posádce se naštěstí nic nestalo.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - eXp10it
Zaseknutý plyn
| 25. 9. 2013
Tak možná je třeba počítat i s reakčními schopnostmi mozku, z videa je patrné že měl reálně tak 1sekundu na to s tím něco dělat...
tak tenhle frajer
| 24. 9. 2013
sundal kola rychlejc nez ve F1 >:D
Zaseknutý plyn
| 24. 9. 2013
to jako motor trvale pod plným plynem? To snad vyřeší šlápnutí na spojku. Nebo zaseknutá spojka, která nejde vyšlápnout? To snad zase řeší uvolnění plynu na volnoběh. Tak co na tom chápu špatně?
...
| 24. 9. 2013
podla mna ma mat na starosti riesienie havarii organizator - divaci nemaju nacvicene riesenia tychto situacii a mozu viac uskodit (napr. v lepsom pripade len zavadzat, v horsom sa sami zranit a vytazit zachranarov este viac) ako pomoct.
Zaseknutý plyn
| 24. 9. 2013
Jak to víš?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku