Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Porsche koupilo podíl v chorvatském výrobci elektromobilů, kterého proslavil Richard Hammond

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 21. 6. 2018 • 15:15
1
Německá automobilka Porsche koupila desetiprocentní podíl v chorvatském výrobci sportovních elektromobilů Rimac Automobili. Firma však nezveřejnila finanční podmínky transakce.

Společnost Rimac Automobili sídlí v Záhřebu a zaměstnává zhruba čtyři stovky lidí. Na březnovém autosalonu v Ženevě představila nejnovější verzi svého sportovního elektromobilu s označením C Two. Dvousedadlový vůz dokáže vyvinout rychlost 412 kilometrů v hodině a na jedno nabití baterie ujede až 650 kilometrů. Dobití baterie na 80 procent kapacity přitom trvá pouze půl hodiny, píše Porsche ve své tiskové zprávě.

Firma Rimac Automobili se zabývá rovněž vývojem a výrobou součástek po elektromobily. Prostřednictvím své divize Greyp Bikes navíc vyvíjí a vyrábí elektrokola. Porsche má v úmyslu rozvíjet spolupráci s chorvatským podnikem v rámci své snahy o posílení aktivit v oblasti elektrického pohonu.

"Vývojem čistě elektrických dvousedadlových supersportovních vozů a inovativních automobilových součástek Rimac působivě demonstroval své schopnosti na poli elektromobility," uvedl místopředseda představenstva Porsche Lutz Meschke.

Související články

Témata
22. 6. 2018 08:07
Nadpis
Nadpis nema nic spolocne s clankom. A preslavil tok ze ho rozbil? Zaujimave.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku