Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Pražští zastupitelé neschválili nákup 158 aut pro strážníky

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 28. 2. 2013 • 20:40
38
Pražští zastupitelé neschválili vypsání výběrového řízení na dodávku vozidel pro městskou policii a magistrát. Návrh počítal s nákupem 158 nových aut za téměř 71 milionů korun.

Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) zakázku na 158 nových vozidel obhajoval nutností obměnit zastaralý vozový park. Zastupitelé ale žádali, aby strážníci předložili ucelenou koncepci.

Primátor na jednání označil stáří a stav vozů městské policie za "kardinální" problém. Poslední větší obměna se podle něj uskutečnila mezi lety 2008 a 2009. Některá vozidla přitom už překonala svoji životnost a opravy stojí víc než nákup nových, uvedl. Návrh počítal s vyřazením starých aut. "Celkový počet vozidel by v závěru zůstal stejný," řekl Svoboda.

Opozice, ale i část koaličních zastupitelů vypsání zakázky nepodpořila. "Jsem přesvědčen, že takovou věc je třeba zpracovat a víc připravit," řekl zastupitel Rudolf Blažek (ODS). "Návrh podpořím, pokud bude řádně podložený analýzou," doplnil.

Zakázka měla být rozdělena na dvě části. První se měla vztahovat na osobní a užitková vozidla, pick-upy a dodávkové vozy. Těch chtěla Praha nakoupit 139. Druhá část zakázky se vztahuje na minibusy, kterých má být 19. Obě části měly být vyhlášeny současně. Praha chtěla ve výběrovém řízení využít i elektronickou aukci. Konkrétní počty dodávaných vozidel by pak závisely na aktuální poptávce ze strany policie a magistrátu.

Poptávka po nákupu vozidel trvá dlouhodobě. Už v roce 2010 chtěla Praha kupovat nová auta, začalo zadávací řízení na jejich dodávky, nákup se ale nakonec neuskutečnil. Nový šéf pražských strážníků Eduard Šuster dnes zopakoval, že hodlá šetřit, vozový park je ale podle něj zastaralý a potřebuje obměnit. Policie se chce zbavovat jiné techniky, například terénních vozů Hummer, vznášedla, nožů či pistolí.

Související články

Témata
Avatar - Ozzman
2. 3. 2013 11:15
Re: Hummer
Já to pochopil z tvého předchozího příspěvku:) Říkam, kdy sem ho tam naposledy viděl >:D
2. 3. 2013 11:01
Re: Hummer
Souhlas, je prodanej, ale byla to kára. Jen vevnitř příšerny plasty a to v týhle generaci bylo. (Jsem z NM) :-)
1. 3. 2013 21:13
Re: pryč
Ani nic jinýho nedělaj, jen otravujou a ještě jsou tak "tupý" že se s nima ani člověk nemusí hádat, páč maj takovej hokej ve vyhlášce, že po druhém argumentu končí a jdou si pro snažší oběť. Ne, zrušení MP by mi fakt žíly nervalo ;-)
1. 3. 2013 20:17
Re: pryč
Až do teď mě nikdo nepožádal, abych ho sem dal. I tak není moc složité se podívat mezi těma asi šesti kometáři, které jsem na Acz napsal.
Ale budiž:
[odkaz]

Btw, proč mi říkáte soudruhu?
Avatar - Johny.Rico
1. 3. 2013 14:30
Praha Praha, pořád Praha!
Podívejte se ale i do jiných měst!