Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault Grand Modus a facelift pro Modus: modulární oživení

Nadim Eid Nadim Eid 10. 10. 2007 • 04:46
11
41
Zobrazit náhledy (11)
Renault Modus Renault Modus Renault Modus Renault Modus Renault Modus Renault Modus
Renault představil jednu z dalších novinek, které mají zlepšit odbyt největší francouzské značky. Inovovaný Modus bude brzy doplněn o prodlouženou verzi Grand Modus.

Renaultu se vloni příliš nedařilo. Jeho prodeje klesly za minulý rok o 4,7 %. Mnozí včetně Renaultu samotného to přisuzují hlavně zastaralé modelové řadě. Automobilka se tedy rozhodla zásadním způsobem svou nabídku produktů oživit. Na letošním autosalonu ve Frankfurtu automobilka představila 5 nových modelů, které mají prodejní čísla zase zlepšit. Nyní Renault uvedl jednu z dalších novinek.

Jsou to ve skutečnosti dva modely. Malé MPV Modus dostalo první inovační kúru a představil se nový Grand Modus. Tyto vozy jsou postaveny na B-platformě, kterou Renault sdílí s japonským Nissanem.

Verze Grand Modus je oproti novému Modusu větší a Renault tak využívá analogie z větších dvojic Scenic/Grand Scenic. Na délku měří 4.034 mm, rozvor má hodnotu 2.575 mm, což je v celkové délce o 15 cm a v rozvoru o 9 cm více než u krátkého Modusu. Grand Modus je vůz kategorie MPV, a jak je u Renaultu zvykem, je to vůz s pěti samostatnými sedadly a velkým kufrem (410 až 1454 litrů). Oproti Modusu je to o 50 % více prostoru pro zavazadla v základním uspořádání. Zadní sedadla jsou dělena v poměru 60/40 a jsou nezávisle polohovatelná. K tomu všemu je po voze rozmístěno mnoho malých odkládacích míst, které celkový dojem z prostornosti a praktičnosti tohoto malého vozu jenom umocňují.

Modus oproti většímu sourozenci je prezentován jako kompaktní vůz určený především do měst. S délkou 3.873 mm a zavazadelníkem 293 l je opravdovou alternativou pro lidi, kteří tráví se svým automobilem většinu času v ulicích velkoměst, ale zároveň se nechtějí tísnit v minivozech. Díky vyšší pozici za volantem může být Modus pohodlným dopravním prostředkem právě do městské džungle, kde je přehled o situaci kolem vozu nedocenitelný. Na Modusu je nyní zcela nová příď, nová světla a několik dalších detailů, představených na nové prodloužené verzi.

Jak Modus, tak i Grand Modus budou vyráběny ve španělském městě Valladolid a na trh by tyto modely měly přijít v roce 2008.

Témata
Avatar - Blue Sun
11. 10. 2007 10:04
Re: Výzva
To je možné. Nepochopím člověka, který si hraje na burana. To už spíše uvěřím faktu, že sám je buranem. A, bohužel, v tomto vlákně jsi to ty, kdo se právě jako buran projevoval. Pokud si na něj jen hraješ, omlouvám se. Pokud ne, nemám slov.
Avatar - Blue Sun
11. 10. 2007 08:00
Re: Výzva
Své k Modusu jsem už napsal, takže teď něco z jiného soudku: jsou-li všichni majitelé vozů, který máš v přezdívce, stejní jako ty, jsem rád, že jich po naší republice moc nejezdí.
Avatar - delphino
10. 10. 2007 20:09
zádní lampy
jak pokřivený škodovácký nepřipadne vám? jina předchozý styling mi připadal hezčí teda
10. 10. 2007 16:18
Re: Výzva
přece crossover, přímý konkurent Laguny ;-)
10. 10. 2007 15:53
Re: Výzva
Pokus o vtipně jízlivou ironii se ti nepovedl. Snad příště.
PS: evidentně moc příspěvky nečteš

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud