Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Auto v Mladé Boleslavi koupila dvě staré továrny

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 5. 1. 2011 • 19:41
7
Podle neoficiálních zdrojů je cílem snaha připravit si prostor pro další rozšíření technologického centra.

Společnost Škoda Auto si nedaleko svého technologického centra u řeky Jizery nedávno koupila dvě velké staré továrny. Informaci dnes zveřejnil server Ekonom.cz s odvoláním na zdroj z Mladé Boleslavi. Jde údajně o opuštěný lihovar a bývalý závod na výrobu automobilových baterií Akuma.

Pracovníci automobilky transakci týdeníku potvrdili, tiskové oddělení však nechce její důvod upřesnit. "Společnost typu Škoda Auto si zajišťuje pozemky s ohledem na budoucí vývoj," řekl mluvčí firmy Rudolf Dreithaler. Podotkl, že v tuto chvíli neexistují plány na rozšíření technologického centra.

Podle neoficiálních zdrojů je cílem snaha připravit si prostor pro další rozšíření technologického centra, protože Škoda Auto chce v budoucnu nabízet auta ve všech významnějších segmentech a musí je někde vyvíjet. Firma se navíc často podílí i na vývojových činnostech určených pro celý koncern Volkswagen.

Technologické centrum bylo otevřeno v roce 2008. Dvouletá výstavba stála 1,16 miliardy korun, dotace od státu pokryla 16 procent. Vzhledem k tomu, že je objekt umístěn v povodňové zóně vedle řeky Jizery, je posazen na pilotech, díky čemuž vznikla v přízemí plocha pro parkování 300 zkouškových a služebních vozů. Loni v polovině prosince v něm automobilka zahájila také provoz nových akustických laboratoří.

Související články

Témata
Avatar - JFK
20. 1. 2011 15:04
Re: Je to jasné
protože píšeš neustále bláboly a rozumuješ o věcech o kterých nic nevíš. když se ti to nelíbí, tak nic nepiš a už vůbec netahej pointu tam kde nic takového není ;-)
Avatar - Krispos
6. 1. 2011 20:00
Re: Němci
Zatimco Italove svymi podvozky Bravo 100x jinak ohromuji cely svet :-)
6. 1. 2011 19:58
Re: Je to jasné
Načo na moje príspevky reaguješ? Že nie si schopný pochopiť pointu, vieš už dávno. :-!
Avatar - JFK
5. 1. 2011 22:03
Re: Je to jasné
blbost, akumu vzali protože je vedle, fiamm tu továrnu pod hradem stejně dávno vybrakoval
5. 1. 2011 20:45
Je to jasné
Stará továreň na akumulátory - posťahujú bývalých zamestnancov, trochu zapumpujú a rozbehnú proudkciu bateriek a komponentov pre elektromobily. :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud