Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Superb Combi, Outdoor a Scout: Budou takto vypadat?

Jan Mička
Diskuze (46)
Nová Škoda Superb se s velkou slávou představila minulý týden. Podobu kombi, které dorazí ještě v letošním roce, však zatím můžeme odhadnout pouze z výtvorů grafiků.

Úterý 17. února bylo pro řadu motoristicky smýšlející veřejnosti velmi významné. Škoda Auto totiž v pražském Karlíně představila třetí generaci vlajkové lodi Superb, která oprávněně sklidila pořádné ovace. Prozatím známe pouze podobu liftbacku, byť se ještě v letošním roce seznámíme také s praktičtějším kombi. Premiéru by mělo mít na autosalonu ve Frankfurtu.

Přiložená fotografie standardního Superbu Combi není oficiální, ale jedná se o práci grafika jménem X-Tomi. Jako základ posloužila oficiální fotografie liftbacku zveřejněná minulý týden a s ohledem na minulou generaci byla naroubována delší záď. Upřímně si ale myslíme, že se projekt moc nevydařil. Umělé zaoblení víka zavazadelníku totiž zadní partie opticky zužuje, což je přesný opak filozofie výchozího liftbacku. Podle našeho názoru také dojde k přepracování svítilen, kterých se grafik ani nedotknul.

To jeho představa Superbu Outdoor (byť ji na svých stránkách nazval Scout) se nám již líbí více. Grafik vycházel z koncepce minulého Outdooru a karoserii doplnil o decentní lemy blatníků a ochranné prvky nárazníků. Při zběžném pohledu nám vůz trochu připomíná Audi A6 Allroad quattro, jeho pozici na trhu je však Škodovka neohrozí.

Poslední práce, na které vidíme modrý Superb Scout, nepochází ze zahraničí. Je dílem našeho čtenáře Vladimíra Dlouhého, který ji poskytl ke zveřejnění. Zde jako vzor posloužila Octavia Scout, a to včetně laku karoserie, litých kol a ochranných plastů. Zadní víko nám připadá vyváženější, přesto si ale reálný vůz takto nepředstavujeme.

Jan Mička
Diskuze (46)
15. 4. 2015 07:43
Superb 3 2015
Ahoj, mě se článek líbí, ale podle mého názoru je klasický superb hezčí viz:

https://www.youtube.com/watch?v=l9vIAA…
25. 2. 2015 06:58
Re: Superb-Ženeva 2015
protoze uz nasli podobnyho matlala na puli cesty
Avatar - rohYpnol
24. 2. 2015 23:08
Další miliónovej
článek. Ani nečtu a neprohlížím...

Pro redakci - zítra bych přidal článek Škoda Superb Combi, Outdoor a Scout: Takto nebudou vypadat! >:-[] >:-[] 8-s 8-s 8-s
Avatar - wakantanka
24. 2. 2015 20:30
Re: X-Tomi jede...
To o nejakej radlici som uvažoval v časoch keď som mal 20 a furt sa mi motali popred auto nejakí klobúčkari štýlom 70 na tacháči a smrť v očiach >:D Na vybrzďovačov by tá menšia tanková vežička mala v pohode stačiť. >:D
Avatar - Ozzman
24. 2. 2015 15:29
Re: X-Tomi jede...
Myslíš proti agrisivním vybržďovačům na dálnici? Ještě by se hodila radlice >:D