Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spolupráce Apple a Hyundai je prý téměř jistá, koncept se očekává příští rok

Ondřej Mára Ondřej Mára 12. 1. 2021 • 19:09
17
3
Zobrazit náhledy (17)
Apple iCar Apple iCar Apple iCar Apple iCar Apple iCar Apple iCar Apple iCar Apple iCar Apple iCar Apple iCar Apple iCar Apple iCar

Ještě koncem minulého roku si většina z nás myslela, že je projekt Apple Car mrtvý. Ve skutečnosti bychom se ale prvního konceptu mohli dočkat již v průběhu příštího roku.

Krátce po potvrzení zpráv o probíhajících jednáních mezi technologickým gigantem Apple a automobilkou Hyundai se vynořily další zajímavé spekulace. Podle webu Reuters, který cituje jihokorejské noviny Korea IT News, by totiž dohoda mezi Apple a Hyundai mohla být uzavřena již v březnu tohoto roku a výroba automobilu by mohla být zahájena již v roce 2024.

Ani jedna společnost se k novým spekulacím prozatím nevyjádřila, s ohledem na dříve potvrzená jednání by však podobný scénář nemusel být zcela nesmyslný. Jednání by však stále měla být v úvodní fázi.

Korea IT News ovšem přidaly ještě jednu zajímavou spekulaci, která se vztahovala k výrobě nového vozu. Ta by totiž mohla probíhat v americkém závodu Kia, ležícím v Georgii, nebo ve zcela novém americkém závodu automobilky Hyundai. Jeho roční kapacita by se měla pohybovat okolo 400.000 automobilů, přičemž asi 100.000 z nich by mohl být právě společný projekt Apple a Hyundai.

Tato spekulace však byla později odstraněna – podle Reuters zřejmě až příliš předbíhala. Ostatně v současnosti ještě ani pořádně nevíme, kdy vlastně nový projekt Apple Car poprvé uvidíme. Zatímco některé spekulace hovořily o představení konceptu již v tomto roce, podle Reuters by se měla premiéra konceptu uskutečnit v roce 2022.

O samotném automobilu pak máme opět jen kupu spekulací. S největší pravděpodobností však půjde o elektromobil, který nabídne sofistikované technologie – včetně určitého stupně autonomního řízení. A na rozdíl od řady automobilek si navíc Apple nejspíš pořádně ohlídá jeho software.

Související články

Témata
13. 1. 2021 23:50
Re: Južná Kórea
To jo, ale v Jizni Koreji maji prsty vetsinou ve velkem japonci. To jen kdyby ses ptal odkud vitr vane, ze zrovna Jizni Korea je tolik top. Je to totiz takova nenapadna zeme s japonskymi penizky a podobnym pracovnim nasazenim ... dokonce si pry i navzajem rozumi (jazykem), kdyz spolu mluvi ... :-)
13. 1. 2021 07:44
Južná Kórea
Nepatrím medzi fanúšikov Hyundai. Ale všetok rešpekt čo juhokórejci dokázali a pokroky, ktoré robia. Krajina na rozlohe 100 tis. km2 (o 20 viac ako ČR), s bojovným susedom. Je ich síce viac, 55 mil. Ale globálne úspechy JK firiem sú neuveriteľné.

Som zvedavý či to v 03/2021 podpíšu a skutočne sa do toho pustia.
Asi majú podľa Apple väčší ťah na bránku ako EÚ automobilky.
12. 1. 2021 14:12
Apple Car sestavený ve fabrikách Hyundai
Podle Business Insideru (s odkazem na Reuters) má výroba aut s plně autonomním řízením začít v roce 2024. Produkce v tomto roce má dosáhnout 100 000 kusů. Odkaz na článek: https://www.businessinsider.com/…y-reports-2021-1

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud