Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Projekt Apple Car se vrací do hry. Má dorazit v roce 2024 s vlastními bateriemi

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 23. 12. 2020 • 10:34
17
27
Zobrazit náhledy (17)
Apple iCar Apple iCar Apple iCar Apple iCar Apple iCar Apple iCar Apple iCar Apple iCar Apple iCar Apple iCar Apple iCar Apple iCar

Elektrický vůz technologického giganta jménem Apple je podle posledních informací opět ve hře. Dorazit by měl s revolučními akumulátory a autonomním řízením.

Společnost Apple se pro stavbu vlastního automobilu rozhodla již v roce 2014. Od té doby jsme o projektu slyšeli různorodé informace. Podle některých se vůz v sídle firmy potichu připravuje, jiné zdroje zase tvrdily, že Apple Car, známý také pod názvem Project Titan, byl poslán k ledu a vůbec se jej nedočkáme.

Máme závěr roku 2020 a o automobilu jablečné firmy se opět začíná psát. Agentura Reuters přišla s informací, že Apple obnovil své úsilí o stavbu vlastního elektrického automobilu, který by měl být představen v roce 2024.

video

A nebyl by to Apple, kdyby neavizoval něco vskutku revolučního. Podle zdrojů výše zmíněné agentury chystá firma vlastní technologii baterií, která „radikálně sníží cenu akumulátorů pro elektromobily“. Inženýři prý experimentují s lithium-železo-fosfátovými akumulátory, které jsou na rozdíl od tradičních lithium-iontových baterií méně náchylné k přehřátí. Zároveň chtějí tvůrci pracovat s většími články umožňujícími vyšší hustotu než konstrukce s vícero články.

Byť Apple vytvořil vlastní LiDAR senzory pro nejnovější iPhone a iPad Pro, do jeho elektromobilů má funkce pro autonomní řízení dodávat externí společnost. Před dvěma lety uzavřel Apple na této úrovni spolupráci s koncernem Volkswagen. I když firma chce vůz představit v roce 2024, na silnicích jej podle agentury Reuters uvidíme nejdříve o rok později. Společnost se potýká se zpožděními souvisejícími s pandemií koronaviru.

Související články

Témata
24. 12. 2020 16:30
Re: To nepochopite
Už se k tomuto oznámení vyjádřil i šéf VW : “We look forward to new competitors who will certainly accelerate the change in our industry and bring in new skills,” Diess said in a LinkedIn post when asked about reports that Apple Inc. is developing a self-driving car. “The unbelievable valuation and the practically unlimited access to resources instill a lot of respect in us.”
Moc se mi líbí, jak oceňuje prakticky neomezené možnosti Apple :-) .
Dále v Bloombergu píšou, že podle Diesse nejhodnotnější firmou se opět stane firma podnikající v mobilitě a může to být Tesla, Apple nebo VW,
Avatar - Roland Von Wagen
24. 12. 2020 15:36
Re: To nepochopite
Mně to připomíná vize ze 70. let o létajících autech se skleněnou kupolí a dovolených na měsíci.
24. 12. 2020 10:28
Re: To nepochopite
omg ... co ukradli z Tesly ? Tesla je na stupni 2 z celkovych 5 :-)
Avatar - Blue Sun
23. 12. 2020 18:22
Re: To nepochopite
No, když budu chtít zapadnout do zdejší vlny konspirací o zlé EU, pak je to cesta k nové totalitě. :-D Sám doufám, že to přechodné období ještě pár desítek let potrvá, a pak mi to už bude jedno...
23. 12. 2020 18:03
Re: No budme rádi...
Pod jeho taktovkou bychom o tom jeste 3 rozy nazpet neslyseli a posledni 3 roky v tom uz jezdili ... :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud