Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Sportovní VW Golf 8 nafocen bez maskování. Ale co je zač?

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 2. 3. 2020 • 16:22
39
1
Zobrazit náhledy (39)
Volkswagen Golf GTD Volkswagen Golf GTD Volkswagen Golf GTD Volkswagen Golf GTD Volkswagen Golf GTD Volkswagen Golf GTD Volkswagen Golf GTD Volkswagen Golf GTD Volkswagen Golf GTD Volkswagen Golf GTD Volkswagen Golf GTD Volkswagen Golf GTD Volkswagen Golf GTD Volkswagen Golf GTD Volkswagen Golf GTD Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI

První vlnu sportovních variant Golfu osmé generace máme za sebou. Na ten nejsilnější zatím stále čekáme, i když už nemá téměř co skrývat.

Minulý týden představil Volkswagen peprnější varianty modelu Golf osmé generace. Seznámili jsme se s verzemi GTI, GTD a plug-in hybridním GTE. Všechna tato provedení se měla představit na ženevském autosalonu, který byl ale v pátek kvůli koronaviru zrušen. Nejostřejší „erko“ dorazit nemělo, jeho debut se očekává až v létě.

Na sociálních sítích se teď objevily snímky sportovního Golfu 8, jehož identita ale zatím zůstává tajemstvím. Někteří říkají, že jde právě o „erko“, jenže po stranách nárazníku chybí otvory pro přívod vzduchu. Přední nárazník je vypůjčený od GTI, modrá linka nad světlomety zase avizuje hybridní techniku v útrobách, tedy verzi GTE.

Na to upozorňuje jeden ze všímavých čtenářů. I když už verze GTE s výkonem 180 kW spatřila světlo světa, neznamená to nutně, že řekla poslední slovo. Podle některých zdrojů totiž Volkswagen připravuje hned tři hybridní varianty s různými výkony, přičemž ta nejsilnější by mohla produkovat něco kolem 300 koňských sil. Je to právě tohle auto, nebo jde o čirou spekulaci? Na odpověď si ještě nějaký čas musíme počkat.

Vraťme se ale ještě na chvilku ke Golfu R. Uniklá tabulka před časem prozradila hodnoty výkonu všech sportovních verzí. „Erko“ z dvoulitrového čtyřválce vyždímá 245 kW, půjde přitom o dobře známou kombinaci motoru TSI, dvouspojkové převodovky a pohonu všech kol. Poslední informace hovoří o debutu nejostřejšího Golfu na letním Festivalu rychlosti v Goodwoodu, jenž startuje 9. července. Nechme se překvapit!

Související články

Témata
2. 3. 2020 15:36
mřížky
Konkurenční i30N má alespoň aktivní aero a průduchy tam opravdu něco dělají, ale tenhle trend přidávat zaslepené mřížky prostě nechápu.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku