Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spy Photos: Druhá generace Porsche Cayenne - nové fotografie

Ondřej Láník Ondřej Láník 7. 8. 2008 • 17:14
15
15
Zobrazit náhledy (15)
Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne
Nové snímky druhé generace Porsche Cayenne ukazují sportovnější siluetu, relativně nízkou příď a třetí boční okno, tvarované skoro jako u slavných kupé.

Porsche Cayenne přineslo automobilce nečekaný úspěch, zvýšení obratu i zisku, který napomohl firmě k současné výborné finanční situaci. Expanze, o kterou Porsche usiluje všemi cestami, s sebou údajně nese i ovlivňování modelového kalendáře příbuzných automobilek. Cayenne se v roce 2002 stalo prvním modelem na společném technickém základě s vozy koncernu Volkswagen a podobný postup má přijít i v případě druhé generace. Tu naše zdroje očekávají v první polovině roku 2010, ale nový Touareg by se měl objevit nejméně s půlročním zpožděním a do představení nástupce Audi Q7 zbývají 4 nebo 5 let.

Porsche údajně tlačí na urychlení vývojových prací vzhledem k nejisté budoucnosti velkých aut s velkou spotřebou. Na některých trzích se už klesající zájem o SUV začal projevovat, na jiné tato vlna zřejmě teprve příjde s novým zdaněním a přísnější legislativou pro výrobce. Ve Stuttgartu už ale mají připravenou hybridní soustavu, kterou bude Cayenne zřejmě sdílet s Panamerou. Loni v létě představená studie Cayenne Hybrid (šestiválec 3,6 l, elektromotor/generátor mezi motorem a převodovkou) byla schopna jezdit za méně než 10 l/100 km, ale cílem automobilky je se dostal pod 9 l/100 km. Velmi pravděpodobné je vzhledem k novým předpisům zohledňujícím spotřebu (resp. CO2) také uplatnění turbodieselu, kterému se značka zatím vyhýbala.

Design navazuje, podobně jako v případě řad 911 a Boxster, na předchozí generaci Cayenne. Příď je zdá se již definitivní, vzadu lze vzhledem ke kvalitní kamufláži, očekávat jiné tvary než momentálně na snímcích vidíme. Jisté je, že silueta bude sportovnější, příslušnost ke značce ukáže více skloněný poslední sloupek karoserie a charakteristický tvar posledního bočního okna. Okno v prvním páru bočních dveří dostalo dělicí přepážku, a tak po spuštění dolů zůstane u A sloupku malý prosklený trojúhelník. Vzadu možná budou dělená koncová světla. Agresivněji vyhlíží spojler u horní hrany zadního okna, prodlužující o několik centimetrů střechu.

Témata
Avatar - Pierro
8. 8. 2008 09:27
Re: Nehnevajte sa
hnusné jak cesta do roboty... >:D >:D >:-[] :yes:
7. 8. 2008 19:34
Nehnevajte sa
Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale Cayenne bolo, resp. je, a ako to vyzerá aj ostane hnusné jak cesta do roboty...
Avatar - T613
17. 7. 2008 14:34
Re: Pepřák
tak teď jsem se urazil! >:D
Avatar - Pierro
17. 7. 2008 14:26
Re: Pepřák
Ve včerejším autocaru si šíro dovedlo poradit s drzkem BMW 125i... to je myslím slušná vizitka na Volkswagen... ;-) jestli ho projedeš, napiš jaký bylo! ;-)
Avatar - peter222
17. 7. 2008 13:03
Áno ide o evolúciu.
Ako sme si zvykli u značky porsche nové modely sa líšia od starých jemnými úpravami. A tak to bude aj s novým porsche cayenne. Na uvedených snímkach je zakamuflovaný tak aby sa podobal na starý model. V skutočnosti bude pohľad zo zadu úplne iný zadné svetlá zasahujú až do kufra. Pri pohlade zboku je jasné že zadné bočné okno je menšie a viac skosené. Taktiež
sa objaví na boku prelis, ktorý sa bude tiahnuť pozdľž auta.
A interier to sa nechajme prekvapiť. :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku