Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Stávka: Velká fotogalerie z Prahy

16. 6. 2011 • 09:19
50
11
Zobrazit náhledy (50)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Vyrazili jsme do pražských ulic, abychom zachytili atmosféru stávkového dne v hlavním městě.

Náš pracovní den zahajujeme v 6 hodin ráno. Už první zběžná kontrola dopravního zpravodajství ukazuje, že ranní cesta do práce by neměla být zdaleka tak problémová, jak jsme se obávali. Před sedmou proto startujeme testovací Alfu Romeo a vyrážíme směrem do centra Prahy.

Cestou potkáváme několik cyklistů, ale i inlinistů. Provoz je mnohem plynulejší, než je v tuto ranní hodinu během týdne obvyklé. Našeho fotografa proto vezeme přímo do centra dění – na Palackého náměstí k uzavřené zastávce metra Karlovo náměstí. Právě zde má začít odborářský protest proti vládní politice.

Trasy skrz Malou Stranu, Smíchov i kolem Muzea jsou průjezdné téměř jako o víkendu. Později i další kolegové potvrzují, že provoz byl nezvykle plynulý a řídký. Vždy bylo potřeba čekat nanejvýš několik desítek sekund, než na semaforu padne zelená.

I přes probíhající stávku řidičů MHD se ulicemi pohybují tramvaje. Zaplněné jsou přiměřeně – tak jako u automobilového provozu i zde je zřejmé, že do centra Prahy vyrazili jen ti, kdo museli. Fotograf naopak hlásí zvýšený pohyb cyklistů i chodců po nábřeží.

Protestující odboráři vyráží směrem k Ministerstvu zdravotnictví a financí. V čele tlačí vozíky, které připomínají nejkontroverznější veřejné zakázky a kauzy. Z toho je zřejmé, že víc než o protest proti důchodové a zdarvotní reformě se jedná o vyjádření nesouhlasu s politikou středo-pravicové vlády a také všeobecně proti nedostatečnému prošetření podezření z korupce.

Za bariérou z vozíků se slámou před novináře předstupují se svými projevy odborářští předáci.

Zároveň se na místě objevují lidé vyjadřující svůj nesouhlas se stávkou nebo odborářskými svazy a strukturami. Někteří přítomní policisté se před objektivem našeho fotografa ukrývají nebo rovnou usedají do aut a odjíždějí. Zřejmě nejsou přítomni služebně ale z osobních důvodů pomáhají demonstrujícím odborářům.

Krátce po poledni jedeme vyzvednout fotografa autem na I. P. Pavlova. Celá magistrála včetně celodenně zacpaného úseku ulice WIlsonova je naprosto hladce průjezdná, zatímco na kolejích u Hlavního nádraží stojí odstavené vlaky.

K žádným blokádám nedošlo, intenzita provozu a průjezdnost centra Prahy odpovídá nepracovním dnům. Obávaný kolaps se tedy nekoná, Pražané ukázali, že dokáží přežít i bez hromadné dopravy..

Související články

Témata
Avatar - ManInBlack
20. 6. 2011 08:48
Re: Můj pohled
Já myslel, že demonstrovali jen kvůli těm státním deformám (který mezi náma nejsou žádná výhra). Oni chtějí ještě vyšší plat? Tak to je za a) drzost, za b) blbost řešit to touhle cestou. Jestli chtějí vyšší plat, tak mají relativně jednoduchou možnost, kterou jsem nedávno uplatnil i já - jít za svým nadřízeným a říct mu: "Šéfe (nebo šéfová, ať jsme gender korektní), tady je má výpověď, jdu makat za lepší prachy." Jenže odporáři by se v soukromým sektoru neuživili nejspíš ani jako olizovači známek :no:
Avatar - deliqent4
20. 6. 2011 08:21
Re: Můj pohled
Přesně tak souhlasím ve všem. Místo aby si vážení odboráři vážili toho že mají práci, když se všude jinde propouští a snižují platy, tak oni chcou ještě přidat což je nehoráznost zrovna taková jako od těch doktorů. O co víc jsou důležitější než drůzí lidé s různými profesemi ? Každá profese je důležitá ať je to doktor nebo instalatér. Ale jim je to jedno, z cizího krev přece neteče ! * bych jim dal ubral bych jim co to de a když se jim to nelíbí ať vypadnou ! u nás je tolik nezaměstnaných že by jsme ty ztrány nahradili velice rychle. Ale ve státních podnicích se uvažuje poněkud jinak bohužel. U soukromých firem si nikdo nedovolí stávkovat jednoduše proto že by to mohlo být to poslední co pro firmu udělal.
Avatar - ManInBlack
18. 6. 2011 09:40
Můj pohled
Takže odboráři místo toho, aby udělali nějakou normální demonstraci před úřadem vlády, raději paralyzovali celá města, aby se slušní lidé nemohli dostat do práce a vydělávat na jejich platy a svoje účty.
Cykloteroristi mají taky radost, protože v práci páchlo potem až 7x víc lidí než obvykle a ukázali, že můžeme všichni jezdit na kolech do práce (mých 60km do práce a pak zpátky přece není taková darda, ne?).
Soud to pondělí zakazovat neměl a prostě měl, podle souladu se zákonem, po akci zkásnout odborové předáky o škody, které způsobili >:-[]
PS: chtělo to trochu použít zoom, aby ta Panamera byla líp vidět ;)
Avatar - ManInBlack
18. 6. 2011 09:33
Re: poslední jsou nejlepší
:yes:
18. 6. 2011 09:04
Re: pirati silnic
to je brzdna plocha, i Veyron ji ma v zadni casti, policejni Mondea ST ji maji na strese protoze je blize predku vozu a tedy pohanene naprave na kterou je treba tlacit >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud