Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tarform Motorcycles: I takto může vypadat elektrická motorka

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 20. 10. 2018 • 10:35
8
Zobrazit náhledy (8)
Tarform Motorcycles Tarform Motorcycles Tarform Motorcycles
Moderní způsob výroby, elektrický pohon a zároveň linie, které jsou nyní tolik v módě u café racerů a scramblerů, ohlížejících se do minulosti, nabízí nová motocyklový značka.

Tarform Motorcycles je zcela nová motocyklová značka, která představuje svůj první model. Ten zaujme svými štíhlými liniemi, vyvolávajícími z paměti obrázky již zmíněných café racerů a scramblerů, odkazujících na šedesátá a sedmdesátá léta dvacátého století.

Klasické linie stroje umocňuje řada detailů v čele s elegantním provedením koženého sedla či řídítek spolu s kruhovým tubusem sdruženého přístroje, tvořeného digitálním displejem. Vzhled konvenčního motocyklu pak pomáhá upevnit i řešení podvozku, resp. zavěšení a odpružení kol.

Skutečnost, že zde si jezdec nebude užívat vibrací a zvuku spalovacího motoru, naznačuje kompletně zakrytá pohonná jednotka, kterou je prozatím blíže nespecifikovaný elektromotor. Baterie mají umožnit dojezd ve městě až 145 km, na dálnici kolem 80 km a v kombinovaném provozu zhruba 120 km. Nabíjení na plnou kapacitu má trvat méně než čtyři hodiny na 80 % kapacitu baterií má zabrat dvě hodiny a 50 minut.

Tarform Motorcycles se konvenčním motocyklům se svým strojem vzdaluje vedle pohonné jednotky i díky skutečnosti, že řadu jeho komponentů vyrábí za pomoci 3D tisku. Toto řešení má umožnit na základě jednotné platformy vytvářet širokou paletu modelů a následně je i různě individualizovat podle představ budoucích majitelů.

V současnosti přijímá Tarform Motorcycles na své motocykly objednávky a plánuje spuštění sériové výroby koncem roku 2019, ale ještě předtím mají být během stejného roku dodány první zájemcům stroje z limitované zavádění série pro sběratele. Cena motocyklu ve standardním provedení se má pohybovat kolem 18.000 amerických dolarů (zhruba 410.000 Kč).

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku