Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tesla dramaticky snižuje výrobu Modelu Y. Zájem o něj klesá

Ondřej Šámal
Diskuze (164)

Americká automobilka v Číně snižuje produkci svého bestselleru. Výroba v červnu se ve srovnání s březnem sníží až o pětinu.

Po domácích Spojených státech je Čína pro Teslu druhým největším trhem. Letos zde očekává odbyt okolo 600 až 700 tisíc aut za rok. Automobilka zde navíc provozuje svou největší továrnu, z níž vyjíždějí výhradně vozy Y a 3.

Video se připravuje ...

Prvně zmíněný model je pro amerického výrobce naprosto stěžejní. O to větším překvapením je, že v období od letošního března do června produkce Modelu Y v Šanghaji klesne o významných 20 %. Jestliže v březnu z bran továrny vyjelo 49.498 aut, v dubnu jich bylo už jen 36.610. To je meziročně o 18, respektive 33 procent méně. Od ledna do dubna pak fabrika vyrobila 287.359 aut, což je proti roku pokles o pět procent.

Aby Tesla prodeje SUV Y v Číně podpořila, snížila v dubnu ceny na nejnižší úroveň od uvedení na tamní trh. U Modelu 3 pak nabízí nulový úrok v rámci financování. Přesto podíl americké automobilky v segmentu NEV (čisté elektromobily a plug-in hybridy) za první letošní čtyři měsíce meziročně klesl ze 7,8 na 6,8 procent.

Poptávka po teslách je nižší i v Evropě, kde odbyt v dubnu mírně klesl. Značka se totiž musí vyrovnávat s téměř celosvětově pomalejším nástupem elektromobility, kvůli kterému většina automobilek své plány na konec výroby spalovacích motorů přehodnocuje.

Ondřej Šámal
Diskuze (164)

Doporučujeme

30. 5. 2024 14:14
Re: Jak klesa???
Komouši plánovali na 5letky. Vy zelení progresivisté koukám na 10letky. Jaký bude stav baterek za 10 let mě bude zajímat právě za 10 let a ne teď, takže proč to teď taháš jako argument v diskuzi?
30. 5. 2024 14:12
Re: Jak klesa???
Ano to je pravda. Vývoj baterií jde kupředu. Vývoj u ICE je jistě v porovnání s bateriemi malý. Nicméně je třeba si uvědomit jeden zásadní fakt. U ICE posun/vývoj kupředu není důležitý, protože ten už proběhl v minulosti a aktuální stav vývoje spalováků umožňuje vyrábět ICE, které naprosto vyhovují potřebám zákazníků, takže co na tom chceš dál zlepšovat, když je zákazník spokojen?

U BEV probíhá vývoj sice dramaticky, ale nedosáhl ještě takové úrovně, aby s BEV byli zákazníci natolik spokojeni, že o ně bude masivní zájem a to hlavně bez dotací. Takže máš nedokonalý a pro trh nezajímavý produkt, který sice stále zlepšuješ, ale mezi zákazníky je o něj malý zájem, takže asi tak.
Avatar - Barrichello
30. 5. 2024 13:06
Re: TMY
Konečnou by bolševici v 50 let pověsili za trockismus a velezradu.
Kdyby říkala a dělala to co dělá.

Takže je fajn že umíš rozlišovat :-)
29. 5. 2024 20:01
Re: TMY
Takze svuj nazor na globalni vec jako je prechod na elektromobilitu tvoris na zaklade toho, ze te urazil nekdo na internetu?😂
Avatar - Ozzman
29. 5. 2024 17:15
Re: TMY
Ti lidi se nenaváží do mě, on překrucuje moje slova. Tak jednoduché to je... tolik slov a stejne si to nepochopil