Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tesla opět dočasně přeruší výrobu svého vozu Model 3

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 17. 4. 2018
19
11
Zobrazit náhledy (19)
Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 crashtest tesla elektromobil alternativnipohony Tesla Model 3 Tesla Model 3
Americký výrobce elektrických automobilů Tesla Inc. dočasně přeruší montáž svého vozu Model 3, který je prvním vozem automobilky určeným pro masový trh.

Firma se již delší dobu potýká s problémy při navýšení výroby svého nového sedanu a letos musela přerušit výrobu v kalifornském závodě ve Fremontu již v únoru.

Tesla podle internetového zpravodajského serveru BuzzFeed informovala zaměstnance, že přerušení výroby bude trvat čtyři až pět dnů. Zaměstnanci si na tuto dobu buď mají vybrat dovolenou, nebo dostanou neplacené volno.

Automobilka původně předpokládala, že do konce loňského roku bude schopná vyrobit týdně až 5000 vozů svého elektromobilu Model 3. Tento cíl však musela již několikrát posunout a nyní se snaží navýšit do konce druhého čtvrtletí výrobu na 2500 vozů týdně. Její snažení komplikují problémy ve vysoce robotizovaném montážním závodě.

Šéf společnosti Elon Musk minulý týden poprvé přiznal, že příliš důvěřoval automatizaci při montáži Modelu 3 a že to byla chyba. "Ano, nadměrná automatizace v Tesle byla chyba," uvedl Musk v pátek na svém twitteru. "Abych byl přesný, můj omyl. Lidé jsou podceňováni." Od Muska to bylo překvapivé prohlášení, protože předtím se naopak posmíval výrobním zdatnostem konkurentů.

Musk rovněž v pátek oznámil, že Tesla bude zisková a bude mít pozitivní cash flow, tedy rozdíl mezi příjmy a výdaji peněžních prostředků, ve třetím a čtvrtém čtvrtletí. Nebude tak potřebovat navýšit peníze. Nicméně mnoho analytiků pochybuje o splnění tohoto cíle, který závisí na rychlém růstu výrobu sedanu Model 3.

V únoru Tesla pozastavila výrobu Modelu 3 na čtyři dny s tím, že v této době se uskuteční plánované práce na uzpůsobení zařízení, aby se zlepšila automatizace a odstranily problémy. Varovala, že další prostoje mohou přijít i v dalších měsících.

Automobilky obvykle zastavují nebo zpomalují výrobu nových modelů, aby vyřešily problémy s výrobním systémem. Podle některých analytiků však Tesla zkrátila testování výrobní linky, aby se dostala na trh rychleji, a právě to mohlo způsobit počáteční výrobní problémy, napsala agentura Reuters.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Došly prachy
praptak
| 2. 5. 2018
Leda tak ve Vašich snech.
Zlý vtip
tomoooo
| 18. 4. 2018
Ano? Ktore, alebo to boli elekt. pohony pre bcko ktore uz davno nedodava:
[odkaz]

Dalsi co argumentuje vedomostami, a sam v nich ma medzery.
No a pre istotu, tu len par drobnosti z coho je poskladana Tesla S.
Stlpik riadenia - MB C-Class 2008-2014
Ovladanie sedadiel MB R-Class
Ovladanie okien MB E-Class 2010-2016
A par dielov z Fordu, Kia atd...
Došly prachy
tomoooo
| 18. 4. 2018
Nie, to je USA, kde ti v pohode v praci povedia a vypadni. A tebe neostane nic ine ako vypadnut.
Došly prachy
comper
| 18. 4. 2018
Ty by si mal vsadit na silnejsie lieky. Kazdopadne pekny prozamestnanecky pristup - nejde nam linka, vezmite si neplatene volno alebo dovolenku, lol, to je Banglades alebo co?
Zlý vtip
SamanAR
| 18. 4. 2018
:yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku