Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tesla svolává ke kontrole 2700 vozů Model X kvůli sedadlům

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 12. 4. 2016 • 12:14
17
Vadná sedadla pro Teslu vyrábí firma Futuris, která na sebe vezme veškeré náklady spojené s výměnou.

Americký výrobce elektrických aut Tesla Motors Inc. svolává ve Spojených státech dobrovolně ke kontrole 2700 svých sportovně užitkových vozů Model X kvůli možnému vadnému blokovacímu upevnění sedadel ve třetí řadě, které zvyšuje riziko, že by sedadla při srážce mohla spadnout dopředu. Oznámila to dnes automobilka.

Kontrola se týká všech vozů Model X vyrobených do 26. března. Je to první svolávání ke kontrole těchto vozů od září, kdy je Tesla začala dodávat zákazníkům.

Tesla se rozhodla stáhnout vozy ke kontrole poté, co sedadla neprošla zátěžovým testem v Evropské unii. Tesla předtím uskutečnila 15 testů ve Spojených státech, ve kterých sedadla prošla. Testy v EU jsou mnohem přísnější, upozornila automobilka.

Oprava má trvat dvě hodiny. Celý proces opravy vozů má trvat zhruba pět týdnů, uvedl prezident prodeje Tesly Jon McNeil na tiskové konferenci a zdůraznil, že zatím nebyly hlášené v souvislosti s odhalenou závadou žádné problémy.

Související články

Témata
12. 4. 2016 22:33
Re: Že by
Trefne, ostatne nikdaa nezklames
12. 4. 2016 22:32
Re: SLEPÁ CESTA VÝVOJE PRO MÉNĚ INTELIGENTNÍ
Vyjadril jsi to, co jsi v te chvili povazoval za nutne. To se stava. Netreba nic obhajovat. Avsak lide prilis zatizeni pouhou pritomnosti vyzaduji trpelivost... Ale nekdy to nelze, to take chapu
Re: Správny postup
To sa nevylučuje. ;-) Z amerických móresov sa v Európe mnoho vecí nehodí, ale práve toto áno.
Re: SLEPÁ CESTA VÝVOJE PRO MÉNĚ INTELIGENTNÍ
Márna snaha. Tie isté "fakty" už kopíruje niekoľkýkrát a tvrdí dookola tie isté blbosti, aj keď mu boli vecne vyvrátené. Tým si odo mňa "vyslúžil" ostrú reakciu, ničím iným. A pri najbližšom repete si to vyslúži znova. Ja viem, že som nepríjemný, ale pri niektorých jedincoch sa proste dostatočne neovládam.
Avatar - wakantanka
12. 4. 2016 21:11
Re: Správny postup
Na trhu akym su USA je to nutnost a nevyhnutnost. Inak hrozia multimilionove zaloby.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku