Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tohle podivné Bentley je na prodej. Jeho základ byste jen těžko odhadovali

David Bureš David Bureš 20. 11. 2018 • 02:30
33
2
Zobrazit náhledy (33)
Bentley Turbo RL Empress II Coupe by Hooper Bentley Turbo RL Empress II Coupe by Hooper Bentley Turbo RL Empress II Coupe by Hooper Bentley Turbo RL Empress II Coupe by Hooper Bentley Turbo RL Empress II Coupe by Hooper Bentley Turbo RL Empress II Coupe by Hooper Bentley Turbo RL Empress II Coupe by Hooper Bentley Turbo RL Empress II Coupe by Hooper Bentley Turbo RL Empress II Coupe by Hooper Bentley Turbo RL Empress II Coupe by Hooper Bentley Turbo RL Empress II Coupe by Hooper Bentley Turbo RL Empress II Coupe by Hooper Bentley Turbo RL Empress II Coupe by Hooper Bentley Turbo RL Empress II Coupe by Hooper Bentley Turbo RL Empress II Coupe by Hooper Bentley Turbo RL Empress II Coupe by Hooper Bentley Turbo RL Empress II Coupe by Hooper Bentley Turbo RL Empress II Coupe by Hooper Bentley Turbo RL Empress II Coupe by Hooper Bentley Turbo RL Empress II Coupe by Hooper Bentley Turbo RL Empress II Coupe by Hooper Bentley Turbo RL Empress II Coupe by Hooper Bentley Turbo RL Empress II Coupe by Hooper Bentley Turbo RL Empress II Coupe by Hooper Bentley Turbo RL Empress II Coupe by Hooper Bentley Turbo RL Empress II Coupe by Hooper Bentley Turbo RL Empress II Coupe by Hooper Bentley Turbo RL Empress II Coupe by Hooper
Nabízené červené kupé se znaky Bentley postavila karosárna Hooper & Company. Jeho základem byl luxusní sedan Turbo R.

Firma Hooper & Company založená v roce 1805 byla výrobcem kočárů nejen pro britskou královnu, která se ve dvacátém století zaměřila i na karosování automobilů. Když však nastala éra samonosných karoserií, postupně zanikla, aby na konci sedmdesátých let obnovila svoji činnost, opět jakožto karosárna zaměřená na luxusní vozy. Jedním z jejích tehdejších děl byl i model Empress II, jehož jeden z pouhých pěti vyrobených kusů bude moci být váš.

Automobil poprvé představený na ženevském autosalonu 1988 vznikl na základech Bentley Turbo R, původní vůz byste ale v jeho tvarech hledali jen těžko. Empress II má totiž kompletně předělanou (hliníkovou) karoserii. A nemáme na mysli jen zcela jiný design odpovídající osmdesátým létům (který není zrovna povedený), ale také koncepci. Empress II je kupé, zatímco Turbo R byl čtyřdveřový sedan, poháněný legendárním vidlicovým osmiválcem o objemu 6,75 litru..

Podle interiéru už základ v Turbu R poznáte. Konkrétní prodávaný kousek v červeném odstínu má však elektricky ovládaná přední i zadní sedadla, jedinečný sportovní volant nebo střešní okna. Posádka si navíc může užívat hudební systém Alpine s 12 reproduktory nebo koktejlový kabinet mezi zadními sedadly.

Nabízený exemplář bude dražen na aukci společnosti RM Sotheby’s, která se v lednu bude konat v americkém Phoenixu. Jedná se o čtvrtý z pěti vyrobený kusů Empress II, přičemž jde o jeden z pouhých dvou s levostranným řízením. Postaven byl v roce 1991, přičemž i díky výrazné kombinaci červeného laku Tudor s dřevěným obložením Magnolia uvnitř sloužil k prezentačním účelům karosárny Hooper & Company.

Dnes jej vlastní Calumet Collection, která jej bude v Phoenixu nabízet za dosud nezveřejněnou cenu, spolu s dalšími vozy ze své sbírky. Auto je ve skvělé kondici, v takřka původním stavu a s jen 11.632 kilometry na svém kontě. I proto RM Sotheby’s v inzerátu tvrdí, že jde nepochybně o nejlepší příklad této rarity.

Jaké ceny automobil dosáhne, je však zatím ve hvězdách. Nápovědu o částce ale dává loni nabízený tmavě modrý kousek Empressy II, nabízený za 175.000 dolarů, tedy za nějakých 3,85 milionu korun.

Související články

Témata
Avatar - sushi7474
21. 11. 2018 19:17
Kraasa!
Asi som tiez divny, ten Bentley je fakt krasny... :yes:
Avatar - janodespota
21. 11. 2018 00:00
hezky
Asi jsem divnej, mě se líbí. :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud