Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota a Subaru prý chystají hot-hatch s pohonem 4x4, dorazit má v roce 2022

Ondřej Mára Ondřej Mára 11. 2. 2021 • 06:35
20
24
Zobrazit náhledy (20)
Subaru Impreza 2.0 e-boxer Subaru Impreza 2.0 e-boxer Subaru Impreza 2.0 e-boxer Subaru Impreza 2.0 e-boxer Subaru Impreza 2.0 e-boxer Subaru Impreza 2.0 e-boxer Subaru Impreza 2.0 e-boxer Subaru Impreza 2.0 e-boxer Subaru Impreza 2.0 e-boxer Subaru Impreza 2.0 e-boxer Subaru Impreza 2.0 e-boxer Subaru Impreza 2.0 e-boxer Subaru Impreza 2.0 e-boxer Subaru Impreza 2.0 e-boxer Subaru Impreza 2.0 e-boxer

Po sportovních kupé s pohonem zadních kol prý automobilky Toyota a Subaru spolupracují na dalším projektu - ostrém hatchbacku s pohonem všech kol.

Podle informací japonských kolegů z webu Best Car prý automobilky Subaru a Toyota spolupracují na novém modelu, který by měl být "extrémním WRC strojem". Vůz by měl mít tvary současné Imprezy, pod jeho kapotou by měl být podélně uložen motory typu boxer a výkon by měl putovat na systém symetrického pohonu všech kol.

Kolegové z Best Cars pak ještě zdůrazňují, že systém pohonu všech kol v novém modelu by tedy měl být jiný, než jaký Toyota v současnosti nabízí u GR Yaris nebo jiného modelu. Premiéra novinky se pak očekává někdy v průběhu listopadu příštího roku.

V souvislosti s vývojem nového hot-hatche, na kterém se mají podílet automobilky Toyota a Subaru, se nejspíš většině z nás vybaví očekávaná Toyota GR Corolla. Ta by však měla dostat přeplňovaný 1,6litrový tříválec z nového GR Yarisu a navíc není jisté, zda dostane pohon všech kol. Začíná to tedy vypadat, že se nabídka sportovních Toyot v budoucnosti ještě pořádně rozroste.

Povzbuzující je navíc i ochota Toyoty podílet se na vývoji sportovních modelů s dalšími výrobci, jak ostatně dokazují dvojčata Subaru BRZ/Toyota GT86 nebo BMW Z4/Toyota Supra. Japonci si zkrátka nebojí přiznat, že spolupráce s konkurencí je jedinou schůdnou cestou, jak udržet při životě auta pro radost.

Jen se jako vždy obáváme, zda se nové sportovní modely dostanou i do Evropy. Ostatně již nyní víme, že nové Subaru BRZ na starý kontinent nedorazí. Toyota si ale snad díky své bohaté flotile hybridů dokáže výjimečné modely ještě chvíli uhájit.

Související články

Témata
12. 2. 2021 05:59
Re: Čo z toho bude?
Tiez sa mi to nezda. Hadal by som mozno rebrandovane Subaru, ktore by sa pod logom Toyoty mohlo predavat na niektorych trhoch.
Avatar - iudex
11. 2. 2021 18:19
Re: Paráda
OK, z tohto pohľadu to beriem a súhlasím.
Avatar - iudex
11. 2. 2021 18:17
Re: Čo z toho bude?
Slabé, musíš sa viac snažiť. Ako rohor si vtipnejší.
Avatar - Roman Horký
11. 2. 2021 17:30
Re: Čo z toho bude?
Pro tebe speciálně z toho nakonec bude Prius aby tě hodně nasrali.
Avatar - Beefcake
11. 2. 2021 17:29
Re: Čo z toho bude?
Vzhladom na to, ze nove STI ma mat az do 400k, tak neviem, kde to chcu strcit.
Mozno podobny motor, ale mensia krabica.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud