Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

USA: Kvůli obezitě každý rok zbytečně spálíme miliardy litrů benzinu

David Bureš David Bureš 2. 5. 2012 • 07:14
30
Obézní lidé nemají problém pouze se svým zdravím, jejich auta například spotřebují více paliva.

Američané kvůli obezitě ročně spálí skoro o miliardu galonů benzinu více, než kdyby vážili stejně jako lidé v roce 1960. Za každou polovinu kilogramu navíc spotřebují američtí řidiči o více než 39 milionů galonů paliva ročně. Těžší cestující totiž znamenají nárůst spotřeby paliva.

Tato čísla vycházejí ze šest let staré studie, která se zabývala obezitou a návyky řidičů. V roce 2006 byla v 21 státech USA více než čtvrtina obyvatel obézní.

Od té doby počet obézních Američanů dále přibývá. V současnosti je dle statistik ve 12 státech USA obézní více než třetina obyvatel. Počet zbytečně spálených litrů paliva tak za tu dobu zřejmě ještě vyrostl.

Důsledky těžších Američanů lze nalézt i v místní dopravě. Ve vlacích se již brzy začnou objevovat širší sedadla, aby cestující měli více pohodlí. Školní autobusy z dílny firmy Blue Bird pak budou mít širší dveře, aby se tělnatějším studentům dovnitř snadněji nastupovalo.

Úředníci dále navrhují nové bezpečnostní testy pro autobusy. V nich by se mělo počítat s tím, že průměrná váha cestujícího je 80 kilogramů a ne 68 kg jako nyní. Podle odborníků totiž autobusy mohou být hůře ovladatelné, pokud bude za jejich zadní nápravou umístěna velká hmotnost. Těžší cestující také znamenají větší nároky na brzdy.

3. 5. 2012 19:52
Re: Obezita je jen kapka v mori
A co sem tahas Cesko, ty tlk nepodareny, ked clanok je o USA?

Netusil som, ze bude tak enormne narocne pochopit, co som napisal.
3. 5. 2012 14:54
Re: Obezita je jen kapka v mori
V Holandsku? >:D Co sem taháš Holandsko, ty brumlo, to sis popletl, zde je Česko.
3. 5. 2012 13:19
Re: hm obezni ludia
Samozřejmě jsem reagoval na 1. odstavec, o platnosti 2. není pochyb.
Avatar - Ronault.
3. 5. 2012 12:29
Re: hm obezni ludia
Každému stojí "jak eifellovka" jinak [odkaz] >:D
Avatar - Ronault.
3. 5. 2012 12:26
Re: hm obezni ludia
To není o tom, co dokáže udělat člověk se zvířetem.

Člověk je ve své podstatě jen zvíře, když mu dáš hromadu žrádla, tak bude žrát. Jen osvětou se dá člověku vysvětlit, že to není dobré.

Když dáš jakémukoliv zvířeti žrádlo, tak bude žrát až bude tlusté, protože ono nepchopí, že mu to ničí zdraví. To, že je v přírofě minimum tlustých zvířat je dáno nedostatkem potravy v různých částech roku.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku