Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Už 20 let je Škoda partnerem MS v hokeji

Aleš Dragoun Aleš Dragoun 1. 5. 2012 • 17:25
7
Škoda při letošním mistrovství světa v hokeji oslaví kulaté jubileum - dvě desetiletí hlavního sponzoringu tohoto šampionátu.

Poprvé se u hrací plochy objevily ještě tehdy právě radikálně modernizované Favority a Formany. Psal se rok 1993 a MS v nejrychlejší kolektivní hře na světě se konalo v Německu. Ano, je to jen 19 let, ale letošní ročník bude dvacátý v nepřetržité řadě, tak proto ta kulatá oslava.

Mnozí z nás se pamatují i na tehdy čerstvě modernizované logo Škody se zeleným okřídleným šípem a černým orámováním ve středu hrací plochy a na mantinelech. Také jste byli tehdy překvapeni? A vzpomínáte si na slavné reklamy s 548 zlepšeními, kdy muž v obleku umisťoval na změněná místa modrého favoritu „přísavky“ s vlaječkami? Od té doby se změnilo v portfoliu mladoboleslavské automobilky hodně, nový je i emblém, ale hlavní sponzoring hokejového mistrovství jí zůstal.

Mimochodem, jedná se o nejdelší partnerství v historii světového šampionátu v jakémkoli sportu. Tady nejde o reklamní trik, ale o údaj, který je dokonce zapsán v Guinnessově knize rekordů, takže mu můžeme s klidným srdcem věřit. Že je ale reklama důležitá, je nasnadě. V loňském roce bylo logo Škody v televizních přenosech z MS v této hře vidět v přepočtu na celkový vysílací čas 1628,5 h, což odpovídá 195.400 půlminutovým spotům. A to je úctyhodné číslo. Obraz z MS je přenášen i do zemí, které jsou pro automobilku klíčové a jejichž národní týmy se ho pravidelně účastní. Ať už se jedná o naši republiku, Rusko nebo Německo.

Činovníci a hosté se během klání šestnácti zemí samozřejmě vozí také škodovkami, čím jiným? K dispozici je pro ně vždy až padesátka vozů. Automobilka spočítala ujetou vzdálenost za dosavadních devatenáct sezón a vyčíslila jí na hodnotu přes 5 milionů kilometrů. Nezapomněla se pochlubit, že během této doby nezaznamenala byť jedinou technickou poruchu.

Smlouvu o partnerství s IIHF (Mezinárodní hokejovou federací) podepsala Škoda až do roku 2017, poté ji může samozřejmě dále prodloužit. V tom následujícím ovšem už chce prodávat 1,5 milionu aut s okřídleným šípem.

Témata
16. 12. 2020 09:53
Hokej
Děkuji moc za informaci. Mám velikou radost, že něco jako je Škoda stojí stále jako partner u něčeho tak honosného, jako je ten náš český hokej :-) Nedávno jsem naše děti dokopal k tomu, aby začaly hrát hokej také, takže doufám, že se na ně jednou budu dívat ve stadionu, jak reprezentují naši zemi :-) Mimochodem, brusle jsem jim kupoval úplně nové ze stránek https://www.bauerhockey.cz/hrac-brusle
1. 5. 2012 17:41
Pamatuju si,
jak při předávání medailí v Praze 92 a Mnichově 93 najížděli na led Fáčka :-) za rok Feldy, pak Oktávky a už to jelo... :yes:
Avatar - Katikakus
1. 5. 2012 14:14
Re: offtopic
Jakou reklamu? Ja na auto.cz nevidel zadnou reklamu uz hezkych par let. Pokud si dobre vzpominam, tak zhruba od dob, co jsem zacal pouzivat AdBlock ;-)
1. 5. 2012 13:43
Re: offtopic
použij doplněk do firefoxu adblock a reklamy budou navždy minulostí...
1. 5. 2012 13:15
Re: offtopic
Taky mě to pěkně s..e. Stejně tu dnes mají balast.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku