Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

V Česku je na prodej zajímavá plážová bugina Ruska. Moc podivnějších věcí na silnicích nepotkáte

Jan Zajíc Jan Zajíc 7. 7. 2020 • 18:59
7
5
Zobrazit náhledy (7)
Volkswagen RUSCA 1,6 BUGGY Volkswagen RUSCA 1,6 BUGGY

Jestli máte rádi zvláštně vypadající auta, tahle netradiční buggy by se vám mohla líbit.

Jmenuje se Ruska Classica a i když by se mohlo zdát, že si ji někdo postavil v garáži, jde o vozítko, jehož produkce byla seriózním byznysovým počinem.

Stojí za ním totiž nizozemská společnost, kterou po druhé světové válce založil Arie Ruska. Původně se firma soustředila na renovace automobilů, v 60. letech se ale začala věnovat stavbám plážových bugin na základě klasického Brouka od Volkswagenu.

A protože zaznamenala úspěch, postupně se v nabídce objevilo několik modelů, z nichž některé měly k typickým plážovým buginám poměrně daleko. Například provedení Bugatti bylo napodobeninou Bugatti Type 35, model Regina zase připomínal vozy značky Morgan. A byla tu také Sagitta kopírující Auburn 851 Speedster.

O úspěchu nizozemské společnosti už byla řeč, pojďme si ale uvést nějaká čísla. V sedmdesátých letech Ruska vyráběl 250 až 300 bugin, maximem zřejmě bylo 350 exemplářů. Nejúspěšnějším modelem byla asi původní "dunovka" B1 - vzniklo zhruba 300 kusů. S výrobou vlastních aut firma skončila v roce 1981.

Možná nejpodivnějším výtvorem tohoto výrobce byl model Classica, čtyřmístný (i když to je vzhledem k řešení zadní lavice asi silný výraz) "kabriolet" s retro tvary, které měly evokovat 10. a 20. léta 20. století.

A právě jednu Classicu jsme objevili na prodej v České republice. Auto vypadá opravdu zvláštně, především díky kolmému a vysokému čelnímu sklu. Také provedení masky chladiče nevyhlíží zrovna tradičně.

Podle prodejce je vůz pojízdný a má po částečné renovaci, která se zaměřila především na mechaniku a techniku. O pohon se stará plochá jedna-šestka pocházející z Brouka z roku 1972. Její výkon by tak měl lehce přesahovat 40 kW, pokud nebyl nějakým způsobem vyladěn.

Zajímavá buggy Ruska je k mání za 200 tisíc korun.

video

Související články

Témata
Avatar - netcar.xx
8. 7. 2020 09:16
No to je hnus
Ale co cekat takoveho biologickeho odpadu jako jsou rusove, ze?
7. 7. 2020 23:09
Re: ZA*S*E*R*USI... ZASE Rusi !!!
Mna zas a znova potesili dalsim zaujimavym clankom,kedze o tejto bugine som ani len netusil.
Diky ACZ za clanok :yes:
7. 7. 2020 21:55
Neviem ako komu...
...ale mne to príde maximálne hnusné a odfláknuté - jednoduchá laminátová škrupina, dve odporné sedadlá a ešte odpornejšia zadná lavica, a obstarožný motor, ktorý inde ako v klasickom chrobákovi nemá žiadnu cenu. Za čo chcú tých 200 tisíc?
P.S. Každú chvíľu je tu "článok" s nejakou úplnou kravinou na predaj. ACZ z toho má provízie, že to sem v jednom kuse pcháte?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud