Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

V nizozemském kanálu našli Ferrari ukradené v roce 1994. Není na něj hezký pohled

Jan Zajíc Jan Zajíc 26. 8. 2020 • 18:37
7
Zobrazit náhledy (7)
Ferrari Mondial Ferrari Mondial

V roce 1994 se v Nizozemsku ztratilo jedno červené Ferrari Mondial. Pátrání po něm bylo dlouho neúspěšné, přesto se sporťák z roku 1987 nakonec našel. Náhodou.

Ferrari totiž letos v červnu během tréninku objevili potápěči hasičského sboru v amsterodamském vodním kanálu. Nález okamžitě oznámili policii, která ve spolupráci s armádou a hasiči na 8. července připravila záchrannou akci.

Ta bylo úspěšná, takže Ferrari se po letech strávených ve vodě zase dostalo, kam patří - na souš. Co s autem dlouhý pobyt v kanálu udělal, si můžete prohlédnout v galerii.

Brzy se také potvrdilo, že se skutečně jedná o Mondial, jehož odcizení majitel ohlásil v roce 1994.

Z dalšího vyšetřování vyšlo najevo, že ve voze nedošlo k žádnému trestnému činu. Bohužel se také nenašel nějaký důkaz, který by policisty přivedl na stopu pachatele. Nebo pachatelů.

A protože tehdejšího majitele po zmizení vozu odškodnila pojišťovna, Ferrari si převzala právě ona pojišťovna, která řeší, jak s vozem naloží.

Údajně ho nemůže prodat jako celek, může ho však rozebrat a prodat jednotlivé díly. Zájem prý je, přestože většina dílů už v žádném autě použít nepůjde.

Další možností je, že se Ferrari přestěhuje do nějakého muzea, které ho vystaví jako exponát. To by asi byl vhodnější krok, co myslíte?

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud