Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Fotograf v Číně narazil na opuštěný autosalon. Uvnitř našel vzácné sporťáky

Jan Zajíc Jan Zajíc 14. 8. 2020 • 08:11
13
Zobrazit náhledy (13)
Chevrolet Corvette Z06 Chevrolet Corvette Z06 Chevrolet Corvette Z06 Chevrolet Corvette Z06 Porsche Carrera GT Porsche Carrera GT Porsche Carrera GT Porsche Carrera GT

Že prodejci aut krachují a zavírají svoje autosalony, to se bohužel občas stává. A děje se to i prodejcům exkluzivních vozů.

Právě na jeden opuštěný autosalon nedávno v Číně narazil fotograf, který na Instagramu vystupuje pod jménem cheongermando. Podle jeho slov se jedná o bývalého prodejce vozů značek Ferrari a Maserati, který v jižní části Číny otevřel v roce 2005.

Uvnitř nefungujícího autosalonu pak cheongermando našel tři opuštěná zajímavá sportovní auta. Tím nejméně interesantním z nich je žlutý Chevrolet Corvette generace C5 v ostré verzi Z06.

Mnohem zajímavější jsou zbylé dva vozy. Dealerství totiž ukrývá také Porsche Carrera GT a Ferrari 575 Superamerica.

Carrera GT se pravidelně objevuje v různých žebříčcích věnovaných nejlepším sportovním automobilům všech dob. Supersport s 5,7litrovým desetiválcem o výkonu 450 kW, který je umístěn uprostřed, vznikl v počtu pouhých 1270 exemplářů.

Ještě vzácnější je Ferrari 575 Superamerica, otevřené provedení modelu 575M Maranello. Italové vyrobili jen 559 kusů.

O pohon kabrioletu s elektricky ovládaným střešním panelem se stará vidlicový dvanáctiválec o výkonu 397 kW. Ferrari o Superamerice ve své době hovořilo jako o nejrychlejším kabrioletu planety. Vůz se dokázal rozjet až na 320 km/h.

Tak snad se najde někdo, kdo tyhle opuštěné skvosty zachrání...

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud