Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Velký test nealko piv prodávaných v Česku: Kvalita a roste! A zájem taky

Leoš Káňa
Diskuze (6)

Chutná vám pivo? Potřebujete v horkých letních dnech zahnat žízeň, ale ještě musíte usednout za volant? Zkuste to nealkoholické. My jsme pro vás vyzkoušeli dvacet vzorků včetně ochucených nápojů.

Češi jsou národ pivařů a pití zlatavého moku pro většinu z nás představuje jakýsi národní sport. Jenže alkohol se příliš neslučuje s řízením motorových vozidel. Takže pokud chceme uhasit žízeň nějakým hořkým nápojem, většinou sáhneme po nealkoholickém pivu. Výběr je opravdu bohatý a je těžké se dopočítat přesného počtu produktů, zejména když k nim připočítáme i ochucené varianty.

O oblíbenosti nealkoholických piv (včetně ochucených) svědčí trend z posledních let. Podle statistik jejich výroba a spotřeba v Česku neustále roste a v roce 2022 dosáhl výstav (výroba) 172 % proti roku 2013. Ještě zajímavější je poměr nealkoholických piv vůči těm alkoholickým. V roce činil pouhých 4,5 % z celkového výstavu piva v ČR, v roce 2022 to bylo 8,3 %. Trend na trhu je tedy jasný. „Už to není jen nealko pití pro řidiče. Spotřebitelé si ho dopřávají při aktivním životě, na kole, na lyžích, ale čím dál víc taky jako čepovanou alternativu v hospodě při posezení s přáteli. Navíc vidíme i jasný trend otevřenější společnosti, kdy lidé přestali odsuzovat nepijáky a u jednoho stolu se tak baví všichni, s klasickým pivem nebo nealko pivem,“ říká obchodní ředitel Plzeňského Prazdroje Roman Trzaskalik. „V letních měsících potom jednoznačně převažuje prodej ochucených nealko piv,“ dodává tisková mluvčí Pivovarů Staropramen Denisa Mylbachrová.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Leoš Káňa
Diskuze (6)

Doporučujeme

7. 5. 2024 16:10
Re: Nealko
Ano, to je důsledek výuky v autoškolách. Tam i učitelé musí být střízliví... 👍🍻
Avatar - Pepa_007
5. 5. 2024 12:24
???
Nejen motorových. Každý určitě zná cyklisty co staví u každé hospody a dávají tam ALKOHOLICKÁ piva. Pak se motají mezi auty.
Avatar - Lenka Čížková
5. 5. 2024 12:12
Nealko
Nejvíce nehod na silnicích způsobují střízliví řidiči, to není ok a je potřeba to řešit.