Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Jak funguje monopost Formule E? Jako každý jiný elektromobil.

Jan Mička Jan Mička 15. 2. 2016 • 13:26
4
Elektrické formule mohou na někoho působit trochu futuristicky. Ve skutečnosti ale k „životu“ nepotřebují nikterak závratnou techniku.

Mezinárodní šampionát elektrických formulí je pro mnohé fanoušky motoristického sportu fascinující. Na deseti okruzích rozmístěných takřka po celém světě proti sobě závodí „okřídlené“ kvílící monoposty schopné zrychlit z 0-100 km/h za tři sekundy a dosáhnout maximální rychlosti 225 km/h. Ve srovnání s formulí 1 možná trochu nuda (i když ta už také nestojí ani za starou bačkoru), chleba se však láme při zastávkách v boxech – během nich si totiž musí jezdci přesednout do druhého vozu s plně nabitou baterií, což je přinejmenším dost nezvyklé. Dojezd monopostů na jedno nabití v oficiálních technických údajích nenajdete, pomoci by však mohly parametry některých závodů. Například v Buenos Aires (závod se jel 2. února) stihli piloti vystřídat vozy během necelých devadesáti kilometrů (celková délka závodu).

Nicméně na samotných monopostech nic až tak zvláštního není. Šasi vyrábí Dallara za použití hliníku a karbonu, z uhlíkového vlákna jsou i přední a zadní spoiler nebo panely karoserie dále vyztužené kevlarem. Výsledkem je pět metrů dlouhý, 1,8 metru široký a 1,25 metru vysoký „závoďák“ o hmotnosti 888 kilogramů, z nichž maximálně 200 kilogramů zabírá lithium-iontový akumulátor o kapacitě 28 kWh. To je pro představu zhruba totéž, co získáte spojením 300 baterií z notebooku nebo 4000 baterií z mobilního telefonu.

Maximální výkon monopostu je 200 kW, ty však závodníci využívají pouze v kvalifikaci. V závodním módu mají k dispozici 170 kW a krátkodobě o 10 kW více – ty přijdou vhod například při předjíždění. Na rozdíl od elektromobilů, které známe z našich silnic, je tady ale jedna důležitá změna – sekvenční převodovka s pevně danými převodovými poměry. Vezmeme-li do srovnání například Teslu Model S, tak ta žádnou převodovku vlastně nemá…

Související články

Témata
16. 2. 2016 16:43
Re: FE
Rekuperace je nula prd. Jestli přidá 10% tak je to moc

A mimo zatáčky snad využívají plný výkon furt. Nebo to není závodní auto ?
16. 2. 2016 11:14
Re: FE
A co rekuperace? Když brzdí, tak rekuperují, navíc samozřejmě nepoužívají neustále plný výkon, to je utopie.
16. 2. 2016 04:16
Re: FE
Trochu rozpor vidím v hmotnosti aku. V článku se píše 320 kg, ve videu je uvedeno 200 kg. Ale to je detail

Spíše mě překvapuje udaný dojezd, protože ze suchého výpočtu vychází ještě míň. Motor má výkon170 kW, tj. příkon z baterie bude cca 180 -190 kW. Takže kapacita aku nestačí možná ani na 9 minut plného výkonu. Něco se přidá brzděním, v zatáčkách taky asi nejede motor naplno ale i tak je překvapivé že to těch čtyřicet kiláků vůbec dá.
No stejně je to zatím spíše k breku.
Avatar - Naštvaná Dopravní Značka
FE
Ahoj, jen trochu doplním. 28kWh je pouze využitelná kapacita během závodu (skutečná kapacita se podle mě pohybuje okolo 35kWh). V dlouhodobém plánu technických regulí je postupné navyšování povoleného výkonu motoru (spíše omezeno tím co dokáže dlouhodoběji dodávat baterie), zvyšování kapacity baterií a snižování hmotnosti monopostu. Zároveň má být v budoucnu upuštěno od výměny vozů v průběhu závodu. Současná rychlost je porovnatelná přibližně s F4. Oproti F1 by FE dosahovala asi 130% času na kolo. Cílem technických regulí FE ani není vysoká rychlost (úzké gumy, projíždění zatáček smykem...). Co se týče dojezdu tak monoposty nemají problém ujet 60-70% (50-60km) závodu na jedno nabití ale také třeba jen 35-40km s tím, že dokáží srazit čas na kolo asi o 2s. To vede k tomu, že ten kdo dokáže dobře hospodařit s energií má (hlavně na konci závodu) výhodu a dochází tak k celkem dost velkému počtu předjíždění. Často kritizovaný Fanboost (Push to pass - extra 150kJ energie ve výkonovém pásmu 180-200kW) nemá až takový význam a často ani při použití k předjetí nedojde. A je ještě jeden důvod proč jsem si oblíbil FE. Mohu se na ni dívat kdekoliv bez omezení a bez problémů i na celé záznamy závodů na YT.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku