Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen de México: 10 let výroby New Beetle, nová generace potvrzena

4. 2. 2008 • 09:47
9
7
Zobrazit náhledy (9)
Volkswagen New Beetle Volkswagen New Beetle Volkswagen New Beetle Volkswagen New Beetle

Volkswagen vyrábí v Mexiku New Beetle už 10 let, za tu dobu brány továrny v městě Puebla opustil 1 milion Brouků. Současně s tímto milníkem slaví Volkswagen de México 7 milionů vyrobených automobilů.

New Beetle, jehož výroba byla zahájena před 10 lety v lednu 1998, byl prvním Volkswagenem vyráběným v Mexiku pro export. Dnes se naopak všechny modely z továrny v Pueble vyvážejí do více než 100 zemí světa.

Předseda správní rady koncernu Volkswagen Martin Winterkorn ve svém projevu přislíbil, že Volkswagen v průběhu příštích tří let investuje do rozšíření produkce modelu Jetta přibližně miliardu amerických dolarů. Puebla je jediným montážním závodem Volkswagenu v Severní Americe a hraje klíčovou úlohu v jeho strategických plánech. Winterkorn zároveň označil New Beetle za důležitou součást portfolia VW a potvrdil, že tato modelová řada bude pokračovat novou generací.

Mexický prezident Felipe Calderón Hinojosa, který se slavnosti také zúčastnil, ocenil význam Volkswagen de México pro mexickou ekonomiku a zdůraznil, že se jedná o důležitého zaměstnavatele.

Související články

Témata
Avatar - Ivorry
4. 2. 2008 22:32
Cena
Cena je nehorázná. Musím bez diskuse souhlasit. New Beetla mám v garáži a naprostá spokojenost. Je to srdcovka se kterou se mi bude loučit hůře, než jsem čekal ;-) Měl bych jen připomínky k Mexické produkci. Plasty a guma není zrovna vždy tak kvalitní, jako bych od VW čekal :no: Tady bych vedení VW za kvalitu materiálů v interiéru New Beetla naplácal >:-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud