Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen Poznaň oslavil 25 let od svého založení

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 11. 9. 2018 • 12:45
10
Zobrazit náhledy (10)
Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen
Volkswagen Poznaň byl založen v roce 1993 a letos tedy slaví již 25 let své existence. Významné výročí bylo oslaveno velkolepou akcí za účasti zaměstnanců a pozvaných hostů.

Volkswagen Poznaň pětadvacet let od svého založení oslavoval na stadionu v Poznani, kde se v sobotu 8. září roku 2018 na ploše 6000 metrů čtverečních za účasti 26.000 návštěvníků odehrála obrovská multimediální show. Celou akci pak zahajoval svým proslovem Jens Ocksen, předseda představenstva společnosti Volkswagen Poznaň.

V souvislosti se sobotní akcí v Poznani uvádí mateřský Volkswagen Užitkové vozy, že v rámci show vystoupila mimo jiné stovka tanečníků, a k jejímu zajištění bylo použito 12 kilometrů kabelů, 34 projektorů a 15 nákladních vozidel pro přepravu rekvizit a vybavení.

Volkswagen Poznaň byl založen v roce 1993 jako společný projekt Volkswagen AG a polské firmy FSR Polmo. Po ukončení první fáze výstavby se zde začátkem roku 1994 začalo montovat denně 20 vozů Transporter. Od prosince 1996 je Volkswagen Poznaň stoprocentní dceřinou společností koncernu Volkswagen AG.

V první polovině devadesátých let, když Volkswagen Poznaň začínal, tak měl jen 69 zaměstnanců pracujících na montáži vozidel. Nyní má tato společnost 11.000 zaměstnanců, z nichž 2700 pracuje v novém závodě na výrobě vozidel modelové řady Crafter. Během posledních čtyř let vzrostl počet zaměstnanců o 64 procent.

V současnosti tvoří Volkswagen Poznaň čtyři podniky, jimiž jsou Antoninek (výroba vozidel modelových řad Caddy a Transporter), Swarzędz-Jasin (produkce speciálních vozidel), Wilda (slévárna) a Białężyce-Września (výroba vozidel Volkswagen Crafter a MAN TGE).

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud