Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW Golf Cabrio: První skica

Ondřej Láník Ondřej Láník 3. 1. 2011 • 20:55
1
9
Cabrio verze Golfu oživí letošní sezonu otevřených vozů. Přidá se po bok většího Eosu. Koncem roku nabídku rozšíří nový New Beetle Cabrio.

Volkswagen potvrdil příchod nového Golfu Cabrio a spuštění jeho výroby na jaře roku 2011 v Osnabrücku v karosárně Karmann.

Známá německá karosárna Karmann, která se v posledních dekádách specializovala na výrobu kabrioletů a střešních systémů pro kabriolety, předloni zkrachovala. Její továrnu a výrobní zařízení získal koncern Volkswagen (divizi střešních mechanismů naopak převzala kanadská Magna).

Příchod třetí generace Volkswagenu Golf Cabrio a obnovení výroby v Osnabrücku potvrdil Dr. Martin Winterkorn, předseda představenstva společnosti Volkswagen, když 29. října 2010 navštívil spolu s Davidem McAllisterem, který je ministerským předsedou Dolního Saska a členem dozorčí rady společnosti Volkswagen, bývalou továrnu Karmann.

Na jaře 2011 má v Osnabrücku na výrobě nového kabrioletu začít pracovat více než 1000 zaměstnanců a do konce roku se má jejich počet zvýšit na 1800. Volkswagen naváže na tradiční spojení, které značky VW a Karmann představovaly po dlouhá léta díky modelům, jako je Karmann Ghia, kabriolety odvozené od „Brouka“, první a třetí generace Golfu, původní Scirocco a kombi Golf III Variant.

Nový kabriolet bude teprve třetím Golfem se stahovací střechou. První Golf Cabrio se představil v roce 1979, tedy pět let po uvedení první generace hatchbacku. Svůj pozdní příchod si ovšem vynahradil dlouhověkostí, protože ve výrobě se udržel až do roku 1993. Vyráběl se o dva roky déle než druhá generace hatchbacku Golf.

Druhá a prozatím poslední generace Golfu Cabrio byla odvozena z třetí generace hatchbacku a stejně jako jejího předchůdce ji charakterizovala plátěná střecha a ochranný oblouk v místech B-sloupku. I tento kabriolet měl dlouhý život a vyráběl se zároveň se čtvrtou generací Golfu (1997-2003) až do roku 2002. Náhradou za Golf Cabrio se stal v roce 2003 uvedený New Beetle Cabriolet s plátěnou střechou.

Témata
4. 1. 2011 20:42
Re: Šedivák
To je samozřejmé, hlavně jsem zvědaví, jak bude vypadat z bočního profilu a zezadu
Avatar - white label
4. 1. 2011 19:57
Re: Šedivák
Podle pohledu pouze z jednoho úhlu se to nedá až tak celkově dobře posoudit...
4. 1. 2011 16:00
Re: Šedivák
Tož, docela ujde, ale chybí tomu nějaká ta elegance. Na takový P308cc to nemá. Zde pouze ufikli střechu a hotovo. Ale neurazí
Avatar - white label
4. 1. 2011 12:55
Re: Šedivák
Ano, přesně pravý opak toho, co třeba pro tebe, vlastně v principu naprosto stejný extrém... :*) ;-)
4. 1. 2011 07:40
Re: Šedivák
s ustřihnutejma sloupkama. Ale pro fans VW určitě nejoriginálnější, nejlepší, nejstylovější, nejjánevímužco....

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud