Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Yamaha YZF-R1 GYTR je extrémně exkluzivní limitovaná edice

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 30. 11. 2018 • 07:33
20
Zobrazit náhledy (20)
Yamaha YZF-R1 GYTR Yamaha YZF-R1 GYTR Yamaha YZF-R1 GYTR Yamaha YZF-R1 GYTR Yamaha YZF-R1 GYTR Yamaha YZF-R1 GYTR Yamaha YZF-R1 GYTR Yamaha YZF-R1 GYTR Yamaha YZF-R1 GYTR Yamaha YZF-R1 GYTR Yamaha YZF-R1 GYTR Yamaha YZF-R1 GYTR Yamaha YZF-R1 GYTR Yamaha YZF-R1 GYTR Yamaha YZF-R1 GYTR
Yamaha oslavuje 20. výročí motocyklu YZF-R1 speciální edicí okruhové YZF-R1 GYTR ve vítězných barvách závodu Suzuka 8 Hours.

Yamaha má ve své nabídce v současnosti pro zájemce o supersportovní silniční motocykl ucelenou řadu modelů, kterou zahajuje juniorská YZF-R125, nad níž jsou v hierarchii usazeny modely YZF-R3, YZF-R6 a YZF-R1 spolu s YZF-R1M. A nyní nastupuje absolutní vrchol světa supersportů Yamaha, který je zároveň oslavou úspěchů na závodních okruzích i významného výročí.

Rok 2018 byl svědkem 20. výročí jednoho z nejvýraznějších motocyklů historie, jímž je právě Yamaha YZF-R1. První model z roku 1998 znamenal revoluci v konstrukci superbiků. Rozměry a umístění motoru, konfigurace prvků rámu a samotný rám - to vše bylo unikátní. Společnost Yamaha své revoluční superbiky používala jako platformu pro inovace po celá dvě desetiletí a její motocykly tak dosáhly nebývalé technologické úrovně.

Na oslavu 20. výročí vzniku tohoto přelomového motocyklu se tři soutěžní týmy Yamaha zúčastnily legendárního závodu Suzuka 8 Hours na YZF-R1 v původních červenobílých barvách z roku 1998. Na svých strojích speciální edice, a v barevně sladěných kombinézách, získali jezdci týmu Yamaha Factory Racing Team Alex Lowes, Michael van der Mark a Katsuyuki Nakasuga v tomto prestižním vytrvalostním závodu čtvrté vítězství v řadě.

Jako poctu tohoto významného okamžiku a dvou desetiletí předního postavení v oblasti superbikových technologií společnost Yamaha Motor Europe hrdě představuje limitovanou edici okruhové YZF-R1 GYTR 2019. Modely k 20. výročí ve vítězných barvách závodu Suzuka 8 Hours jsou také vybaveny doplňky GYTR Performance - Genuine Yamaha Technology Racing - a dalšími speciálními díly. Model YZF-R1 GYTR je určen pouze pro použití na uzavřených okruzích.

Klíčovým vybavením GYTR nové YZF-R1 GYTR je sada závodních kabelových svazků, jednotky ECU a CCU a rychlopal. Exkluzivní soutěžní speciál je rovněž vybaven špičkovým předním odpružením Öhlins FGRT 219, zadním tlumičem TTX36 GP, plně seřiditelným tlumičem řízení a kompletně titanovým výfukovým systémem Akrapovič Evolution 2. Jako ochranné prvky jsou použity chrániče klikové skříně a os kol Gilles Tooling.

K dispozici budou také volitelné závodní díly jiných výrobců, které speciálně vyberou a nainstalují smluvní partneři oficiálního týmu Yamaha Racing. Každý stroj bude vybaven celokarbonovou závodní kapotáží v barvách Suzuka 8 Hours, na dynamometru bude proveden záběh motoru a odpružení bude seřízeno podle individuálních potřeb jezdce, který tak bude plně připraven ovládnout závodní trať. Tak vypadá stroj pro skutečné závodníky.

Společnost Yamaha Motor Europe uvolní do prodeje pouhých dvacet kusů tohoto exkluzivního stroje - jeden za každý rok dvacetiletého působení YZF-R1 ve světě superbiků. Konečné technické parametry budou zveřejněny v polovině prosince, kdy si zákazníci budou moci rezervovat svou YZF-R1 GYTR 2019 online předtím, než ji bude možné převzít u oficiálního dealera Yamaha.

Každý, kdo bude mít štěstí a získá tento jedinečný kousek motocyklové historie, automaticky také obdrží vstup na akci Yamaha Racing Experience (YRE) 2019, kde se od specialistů dozví, jak ze svého okruhového speciálu dostat maximum.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku